124 2e afd. 29 oktober 1964. VOORZIENINGEN CRAYENESTERKLEUTERSCHOOL Aan de Raad, De kleuterschool aan de Crayenestersingel bevat 2 leslokalen, een speel- lokaal, enkele toiletten met wasgelegenheid en een gang. In deze gang moeten ook de ouders, die het personeel willen spreken, ontvangen worden. Een spreekkamer, die tevens dienst kan doen als dokterskamer, ont- breekt, evenals een behoorlijke toilet- en wasgelegenheid voor het perso- neel. Ook aan opbergruimte is gebrek. In een en ander kan worden voorzien door aan de voorgevel van het schoolgebouw de ontbrekende ruimten aan te bouwen, zoals is aangegeven op de voor U ten raadhuize ter inzage liggende tekening met begroting. Tevens wordt dan tegemoet gekomen aan de eisen, die thans volgens de bepalingen van het Bouwbesluit kleuteronderwijs aan kleuterscholen worden gesteld. De verwarming van de school geschiedt door middel van gasojars. De afvoer van de verbrandingsgassen vindt plaats door de gevels, terwijl afgewerkte gassen in de lokalen worden verspreid In de lokalen wordt zelden een constante temperatuur verkregen. Het is niet langer verant- woord om de school op genoemde wijze te blijven verwarmen, doch het is gewenst om over te gaan tot het aanbrengen van een met gas gestookte installatie voor centrale verwarming. De brander is, indien nodig, met geringe kosten geschikt te maken voor het stoken met aardgas. De bouwkundige werken worden begroot op 20.000,de installatie voor de centrale verwarming op 9.825,terwijl voor de kosten van meubilering, stoffering en overige voorzieningen een bedrag van 2.145, benodigd is. De totale kosten bedragen derhalve 31.970, Wij stellen U voor het benodigde krediet te verlenen waarvoor een ont- werp-besluit ter bekrachtiging wordt aangeboden. Heemstede, 7 oktober 1964. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, P. M. van Drooge l.s. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: de volgende kredieten ten behoeve van de Crayenester-kleuterschool te verlenen: a. voor de aanbouw van een spreekkamer, toilet- en wasgelegenheid en ruimte voor de centrale verwarming een bedrag van 20.000,af te schrijven in 25 jaren; b. voor de inrichting van de onder a genoemde ruimten een bedrag van 2.145,af te schrijven in 5 jaren en c. voor de aankoop en aanleg van een installatie voor de centrale ver- warming een bedrag van 9.825,af te schrijven in 15 jaren. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 29 oktober 1964. De secr.étaris, De v

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 31