WÊKmm 125 3e afd. 29 oktober 1964 in te vullen, te ondertekenen en binnen veertien daten na de dagteke- ning van de uitreiking aan de directeur van Openbare Werken terug te zenden, dan wel bij hem in te leveren en aan burgemeester en wet- houders of de door hen aangewezen ambtenaren van de gemeente de nadere inlichtingen te verschaffen, die zij voor de juiste toepassing van deze verordening nodig oordelen. Artikel 11. Ambtshalve vermindering. Indien binnen drie jaren nadat het verschuldigde recht ter kennis van de belastingplichtige is gebracht, blijkt, dat het recht ten onrechte of tot een te hoog bedrag is geheven, kan deze onjuistheid ambtshalve worden hersteld. Artikel 12. Navoi'dering. 1. Indien enig feit grond oplevert voor het vermoeden, dat ten onrechte geen of te weinig recht is geheven, kan het te weinig geheven recht worden nagevorderd, zolang niet sedert de datum waarop het recht verschuldigd was, drie jaren zijn verstreken. 2. Het na te vorderen bedrag wordt met een gelijk bedrag verhoogd. 3. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd op grond vän dwaling, ver- schoonbaar verzuim of niet aan de belastingplichtige te wijten oor- zaken, gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van deze verhoging te verlenen. Artikel 13. Delegatie. Voor de toepassing van de artikelen 299 en 300 van de gemeentewet treedt ten opzichte van dit recht de chef van de secretarie-afdeling belas- tingen in de plaats van de raad en van de burgemeester. Artikel 14. Bij bezwaar of beroep geen opschorting van betaling. De verplichting tot betaling van het recht wordt door het indienen van bezwaar- of beroepschriften niet opgeschort. Artikel 15. Oninbaarverklaring. Bedragen, waarvan de gemeente-ontvanger de invordering niet moge- Iijk acht, kunnen door de raad oninbaar worden verklaard. Artikel 16. Strafbepaling. Hij die de formaliteiten, die tot een juiste heffing van het recht, in deze verordening omschreven, mochten worden gevorderd, niet of niet behoor- iijk vervult en/of de hem op grond van het bepaalde in artikel 10, leden 1 tot en met 3, aangeboden formulieren niet of niet behoorlijk invult, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste driehonderd gulden.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 36