149 2e afd. 26 november 1964 le WIJZIGING VEKPLAATSINGSKOSTENVERORDENING De Raad der gemeente Heemstede; Gezien de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 22 mei 1964, no. AB 64/U 982, alsmede de adviezen van het Centraal Orgaan inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaan- gelegenheden d.d. 6 april 1964, no. 211, 15 juli 1964, no. 465, en 10 sep- tember 1964, no. 550; Mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders BESLUIT: de Verplaatsingkostenverordening, vastgesteld bij zijn besluit van 30 november 1962, no. 129, te wijzigen als volgt: I. In artikel 1, sub d, worden de woorden „kindertoelage en -toeslag en/of kinderbijslag" vervangen door de woorden „kindertoelage inge- volge de Kindertoelageregeling Overheidspersoneel en de kinderbijslag ingevolge de Algemene Kinderbijslagwet". II. Artikel 2, tweede lid, onder a, wordt gelezen als volgt: a. het in opdracht van burgemeester en wethouders verlaten van een dienstwoning bij ontslag, tenzij dit ontslag is verleend op eigen verzoek geen verband houdende met pensionering dan wel als gevolg van aan belanghebbende naar het oordeel van burge- meester en wethouders te wijten feiten of omstandigheden. III. In artikel 3, derde lid, wordt tussen de woorden ,,verhuiskostenvergoe- ding" en „worden verleend" ingevoegd de zinsnede „of een tegemoet- koming in de overdrachtskosten bij aankoop van een woning". IV. In artikel 4, tweede lid, wordt in plaats van de zinsnede ,,ingeval van verplaatsing: 10 met een minimum van 500,ingeval van indiensttreding: ten hoogste 10, met een minimum van 500,ge- lezen: „ingeval van verplaatsing of indiensttreding: 10, met een mini- mum van 500,—;" V. Tussen de artikelen 4 en 5 wordt ingevoegd een nieuw artikel 4a, luidende: Artikel 4a. Aan een belanghebbende, bedoeld in de artikelen 2 en 3, kan ingeval naar het oordeel van burgemeester en wethouders voor hem geen passende huurwoning in de gemeente beschikbaar is en binnen afzien- bare tijd ook niet beschikbaar zal komen, bij het betrekken van een door hem gekochte woning in of nabij de gemeente, naast de verhuis- kostenvergoeding, een tegemoetkoming in de volgende kosten worden verleend: a. 80% van de som van de kosten van de koopakte (notariskosten) en de registratiekosten (fiscale heffing) b. 40% van de makelaarscourtage. VI. Artikel 8, eerste lid, tweede volzin, wordt gelezen als volgt: „Indien in de gemeente wel een geschikt pension is te vinden, kan in zeer bijzondere gevallen een tegemoetkoming in de pensionkosten worden verleend."

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 31