157 4e afd. 18 december 1964 VOORZIENINGEN TENNISPAKK GROENENDAAL Heemstede, 9 december 1964. Aan de Raad, Het bestuur van de Stichting Heemsteedse Sportparken heeft ons ver- zocht een onderzoek in te stellen naar de mogeiijkheden tot vermeerdering van het aantal banen in het tennispark Groenendaal tot 12. Het bestuur deelde daarbij mede, dat in deze gemeente nog een groot tekort aan tennisbanen bestaat, zulks ondanks het feit dat in 1962 het aantal banen is uitgebreid van 8 tot 10. In de laatste jaren moesten daardoor tientallen ingezetenen die een tennisbaan wilden huren, worden teleurgesteld. Het is ons gebleken, dat de gewenste vermeerdering kan worden ver- kregen door uitbreiding van het park in noordwestelijke richting, dus aan de zijde van het theehuis. Daartoe moeten o.m. de twee aldaar aanwezige padvindersgebouwtjes worden verplaatst, evenals het naast het theehuis stciande broedhok. Een tekening waarop de oitbreiding is aangegeven, ligt voor U ter in- zage. Zoals U bekend is, verkeert de tuinmuur aan de zuidwestelijke kant van het tennispark in zeer bouwvallige staat, terwijl ook de vernieuwing van het grootste gedeelte van de hekwerken rondom de banen dringend nodig is. Wij hébben U hieromtrent tot dusverre geen voorstel gedaan, omdat wij wilden wachten tot het plan voor de uitbreiding van het tennis- park gereed zou zijn. Wij geven U thans in overweging tot restauratie van bedoelde muur en tot vernieuwing van de versleten hekwerken te besluiten. In ons voorstel d.d. 21 oktober jl., no. 134, betreffende de overname van de ijsbaan van de ijsvereniging „De Volharding", deelden wij U reeds mede dat een onderzoek werd ingesteld naar de mogelijkheid om het ten- nispark Groenendaal gedurende het winterseizoen als ijsbaan in te rich- ten. Dit onderzoek heeft geleid tot de conclusie, dat het gebruik van de tennisbanen als ijsbaan belangrijke voordelen oplevert. Wij noemen U de volgende: a. een dergelijke sproei-ijsbaan is zeer veilig; b. zij kan veel eerder en veel langer worden gebruikt dan een open ijs- baan; c. na beschadiging als gevolg van sneeuwval, lichte dooi e.d. kan zij veel gemakkelijker weer in goede staat worden gebracht dan een open baan; d. door de beschutte ligging heeft men vrijwel geen last van de wind. De ervaring met soortgelijk gebruik van tennisbanen in andere gemeen- ten zijn zeer gunstig; mits tijdig de nodige maatregelen worden getroffen om deze banen geschikt te maken voor gebruik als ijsbaan, behoeft voor noemenswaardige beschadigingen niet te worden gevreesd. Uiteraard is een „tennis-ijsbaan" door de betrekkelijk geringe opper- vlakte vooral geschikt voor kinderen, doch ook verscheidene volwassenen zullen hiervan, met name gedurende de avonduren, gaarne gebruik willen maken. Dit zal vanzelfsprekend in veel sterkere mate het geval zijn indien geen open ijsbaan (meer) aanwezig is. Wij herinneren U er in dit verband aan dat het zeer twijfelachtig is of de ijsbaan in de Schouwbroekerpolder met het oog op de toekomstige bestemming van deze polder na het sei- zoen 1964/1965 nog kan worden gebruikt; momenteel is ons geen ander

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 19