157 4e afd. 18 december 1964 terrein bekend waarop een vervangende open ijsbaan zou kunnen worden ingericht. Voor gebruik als ijsbaan zijn na de uitbreiding van het tennispark acht banen met bijbehorende paden beschikbaar; de totale oppervlakte hiervan is bijna 5000 m2. De nieuwe hekwerken zullen met het oog op dit gebruik uiteraard zodanig worden aangebracht dat zij gemakkelijk kunnen wor- den verwijderd. Voor de inrichting als ijsbaan moet verder een waterke- rende betonopstand worden gemaakt. Mede in verband met het gebruik als ijsbaan moet een nieuwe waterbron worden geboord en dient o.m. een nieuwe waterleiding te worden gelegd. Een en ander is evenwel ook nodig voor de uitbreiding van het tennispark, omdat de waterbron bij het huidige aantal banen reeds tot de grens van haar capaciteit is belast. Tenslotte moet ten behoeve van het avondgebruik van de ijsbaan ver- lichting worden aangebracht. Omtrent de kosten hiervan kunnen wij U nog geen mededelingen doen; deze hangen mede af van de vraag of de ijsbaan in de Schouwbroekerpolder in de winter 1965/1966 nog zal kunnen worden gebruikt en of elders een open ijsbaan kan worden ingericht. Op de ijsbaan in de Schouwbroekerpolder zijn namelijk nog vrijwel nieuwe armaturen aanwezig, welke eventueel naar de „tennis-ijsbaan" kunnen worden overgebracht. Afgezien van de aanleg van verlichting worden de kosten van de hier- voor vermelde voorzieningen blijkens de mede voor U ter visie gelegde begroting geraamd op 82.000,welk bedrag als volgt kan worden ge- specificeerd: rooien van vier bomen1.000, verplaatsen van padvindersgebouwtjes12.000, idem broedhok2.000, egaliseren van terrein en uitbreiding tennisvloeren8.550, aankoop netten, netpalen e.d500, watervoorziening11.600, voorbereiding, toezicht e.d2.045, totaal voor uitbreiding tennispark37.695,— restauratie tuinmuur21.420, vernieuwing hekwerken 20.645, aanbrengen waterkering2.240, Totaal 82.000, Bij een afschrijvingstermijn van 20 jaren en een rentepercentage van 5 worden de kapitaalslasten voor het eerste jaar dus begroot op 8.200, Bij de huidige tarieven wordt de hogere opbrengst van de tennisbanen ge- raamd op 7.400,per jaar. Aan de uitbeiding zijn overigens vrijwel geen lasten verbonden; met name behoeft geen extra personeel te worden aan- gesteid. Rekening houdende met de omstandigheid dat het gebruik als ijsbaan zeer waarschijnlijk een batig saldo zal opleveren, kan derhalve gevoegelijk worden aangenomen, dat de investering ad 82.000,volle- dig rendabel is. Wij merken hierbij op, dat een groot gedeelte van de to- tale kosten, namelijk het gehele bedrag dat geraamd is voor restauratie van de tuinmuur en bijna het gehele bedrag dat begroot is voor vernieu- wing van de hekwerken, ook zou moeten worden besteed indien het aantal banen niet zou worden uitgebreid. Wij zullen ons nog nader beraden op welke wijze een oplossing kan worden verkregen voor het probleem van de onvoldoende kleedaecommida- tie op het tennispark. Met name zal daarbij worden bezien of het mogelijk

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 20