158 2e afd. 18 december 1964 GARANTIE GELDLENING WONINGBOUWVERENIGING „DE HAEMSTEDE" Heemstede, 9 december 1964. Aan de Raad, In ons bij Uw besluit van 29 oktober 1964, no. 133, behorend voorstel deelden wij U mede, dat de Minister van Volkshuisvesting' en Bouwnijver- heid in principe bereid gevonden was overeenkomstig de in zijn circulaire van 8 februari 1961 vervatte richtlijnen 12 premie-huurwoningen door de woningbouwvereniging „De Haemstede" te doen bouwen. De Minister heeft inmiddels bij zijn beschikking van 30 november j.l. de premie en de jaarlijkse bijdrage voor deze bouw toegekend. De woningen zullen worden gebouwd in het uitbreidingsplan Glip II aan de Korhoenlaan. Voor wat de financiering van de bouw betreft deelden wij U in ons eer- dergenoemd voorstel reeds mede, dat 10% der netto-stichtingskosten door een plaatselijk bedrijf zullen worden gefoumeerd. Voor de financiering van de resterende bouwkosten heeft de woning- bouwvereniging de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten bereid ge- vondon haar een vaste geldlening tot een bedrag van /390.000,te ver- strekken onder de volgende voorwaarden: Koers Looptijd Rente Aflossing Vervroegde aflossing Tussentijdse wijziging van de voorwaarden 100% 50 jaren 6% per jaar in 50 zoveel mogelijk gelijke jaarlijk- se termijnen aanvangende op 15 ja- nuari 1966 mogelijk op 15 januari van de jaren 1975 tot en met 1979 101%%, daarna 101% geldgeefster heeft het recht om de leningsvoorwaarden te herzien, na- dat 30 jaren van de looptijd der le- ning zijn verstreken. Doordat de stichtingskosten moeten worden afgeschreven op annuïteits- basis om de huur niet hoger te doen zijn dan 120,per maand en boven- genoemde lening in gelijke jaarlijkse termijnen dient te worden afgelost zal gedurende de eerste jaren een financieringstekort ontstaan, dat door de woningbouwvereniging zal kunnen worden gedekt uit de voor de 88 in het uitbreidingsplan Glip II te bouwen woningwetwoningen, welke aan haar bij Uw meergenoemd besluit van 29 oktober j.l. werden overgedra- gen, te vormen reserve ingevolge artikel 24c van het Woningbesluit. Deze reserve wordt gevoed door jaarlijkse storting door de gemeente van 7% van de jaarhuur. De Bank voor Nederdandsche Gemeenten is slechts bereid de geldlening aan de woningbouwvereniging te verstrekken, indien door de gemeente de richtige betaling van rente en aflossing wordt gegarandeerd. Wij stellen U voor daartoe over te gaan door vaststelling van nevens- gaand ontwerpbesluit. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1964 | | pagina 23