12 2e afd. 28 januari 1965 VERBOUWING GYMNASTIEKLOKAAL ST. AUGUSTINUSSCHOOL. Heemstede, 20 januari 1965. Aan de Raad, Het r.-k. Kerkbestuur van O.L. Vrouw Hemelvaart, alhier heeft onder dagtekening van 6 december 1964 een aanvraag ingediend om krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeente- kas te mogen ontvangen voor het bouwen en inrichten van een kleedka- mer met wasgelegenheid aan de St. Augustinusschool aan de Molenwerfs- laan 9. Het gymnastieklokaal is in 1925 gebouwd; het wordt gebruikt door de leerlingen van genoemde school en van de naast gelegen St Aloysius- school, tezamen tellende rond 460 leerlingen. Volgens mededeling van de consulent voor de lichamelijke opvoeding voldoet het lokaal niet meer aan redelijke eisen, welke aan gymnastiek- lokalen kunnen worden gesteld, zodat verbetering nodig is. De verbouwingen en verbeteringen betreffen o.a.: a. het maken en inrichten van een kleed- en wasruimte tussen het gym- nastieklokaal en de twee westelijke lokalen; b- bet slopen van de bestaande toiletten, die in verbinding staan met het gymnastieklokaal c. het maken van twee toiletten, die vanuit de kleedkamer bereikbaar zijn; d. het vergroten van de bergruimte voor gymnastiektoestellen en e. het aanbrengen van naadloze vloerbedekking in bovengenoemd lokaal. Het plan van de verbouwing en de begroting van kosten worden te zrjner tijd ingevolge de wettelijke bepalingen aan onze beoordeling onder- worpen. Het bestuur heeft terecht een beroep gedaan op de toepassing van ar- tikel 72 en volgende der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aan- vraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen met zullen worden overschreden, stellen wij U voor deze, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, in te willigen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 25