20 4e afd. 28 januari 1965 VERNLEUWING POMPGEMAAL KOEDIEFSLAAN Heemstede, 20 januari 1965. Aan de Raad, Het uit 1922 daterende pompgemaal bij de kruising van de Koediefslaan en de Crayenestersingel, dat moet dienen voor de doorstroming van het water van de Crayenestervaart naar de Blekersvaart, is reeds geruime tijd defect en daarom buiten bedrijf. De installatie verkeert in een zodanige toestand, dat vernieuwing van de onderdelen niet meer verantwoord is. Ook de gietijzeren persleiding onder de Koediefslaan verkeert in zeer slechte staat. Algehele vernieuwing van het gemaal is derhalve noodzakelijk. De thans aanwezige installatie bestaat uit twee centrifugaalpompen. In het plan voor de vernieuwing van het gemaal is gekozen voor het vij- zelsysteem. Dit systeem, dat ook is toegepast voor het transport van rioolwater in de Rivierenbuurt en in het plan Glip II, heeft als voordelen, dat de onderhoudskosten gering zijn en dat de bedrijfszekerheid groot is. De vernieuwing zal in hoofdzaak dienen te bestaan uit: 1. het slopen van het bestaande pompgebouw tot 0.40 N.A.P. en het ver- wijderen vän de gehele pompinstallatie; 2. het aanbrengen van een houten damwand met looppad in de Craye- nestervaart; 3. het plaatsen van een verversingsgemaal met vijzelinstallatie op de sub 2 omschreven damwand; 4. het vervangen van de bestaande gietijzeren persleiding door een be- tonnen duiker, welke de Crayenestervaart en de Blekersvaart met el- kaar verbindt; deze duiker zal de riolering in de Koediefslaan kruisen; door de diepteligging van dit riool is het noodzakelijk, dat de duiker gedeeltelijk wordt verlaagd tot onder het peil van die riolering; in de duiker zijn daartoe twee inspectieputten geprojecteerd; 5. het maken van een gewapend betonnen beschoeiing langs de Blekers- vaart aan weerszijden van de uitmonding van de sub 4 omschreven duiker; 6. het opnieuw bestraten van rijweg en trottoirs ter plaatse van de duiker; 7. het aanbrengen van een plantsoen op de plaats van het bestaande pompgebouw. De totale kosten van genoemde voorzieningen worden geraamd op rond f 43.000,In de begroting, welke mêt het plan voor de vernieuwing ten raadhuize voor U ter inzage ligt, is genoemd bedrag nader gespecificeerd. Wij delen U nog mede dat, indien te eniger tijd tot demping van een gedeelte van de Blekersvaart zou worden besloten, de hiervoor omschreven installatie evenzeer nodig blijft en niet behoeft te worden gewijzigd. Gelet op het bovenstaande stellen wij U voor ons het voor de vernieu- wing van het gemaal benodigde krediet ad 43.000,door vaststelling van een besluit, overeenkomstig het U hierbij aangeboden ontwerp, ter beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 45