22 2e afd. 28 januari 1965 HYPOTHEEK- EN GARANTIEREGELING AMBTENAREN. Heemstede, 20 januari 1965. Aan de Raad, Bij de behandeling van ons voorstel tot eerste wijziging der Verplaat- singskostenverordening in de raadsvergadering van 26 november 1964 werd door twee leden van Uw Raad het verstrekken van geldleningen onder hypothecair verband aan in dienst der gemeente tredende ambte- naren voor de aankoop van een eigen woning c.q. het garanderen door de gemeente van de betaling van rente en aflossing van door hen daartoe aan te gane leningen. Wij zegden toe ons omtrent elders, in het bijzonder in de gemeente Haarlem, bestaande regelingen te zullen oriënteren. Het is ons gebleken, dat te Haarlem een garantieregeling in het leven is geroepen voor door ambtenaren dier gemeente te sluiten hypothecaire geldleningen voor de aankoop van woningen. De provincie Noord-Holland verstrekt voor dit doel zelf geldleningen onder verband van eerste hypotheek aan haar ambtenaren. Ons komt een regeling, welke beide mogelijkheden biedt, het meest aan- trekkelijk voor. Zij is vervat in nevensgaand ontwerp-besluit. Uit de in- houd daarvan zal U blijken, dat wij de toepassing dezer regeling zouden willen beperken tot hen die in vaste dienst zijn aangesteld. Wel zouden wij haar zich ook willen doen uitstrekken tot het onderwijzend personeel bij het bijzonder onderwijs. Dit laatste toch valt ook onder de Verplaatsings- kostenverordening en het kan uit dien hoofde, sinds de bij Uw besluit van 26 november 1964, rio. 149, in die verordening aangebrachte wijzigingen, ook aanspraak maken op een bijdrage in de notaris- en de registratiekos- ten en de makelaarscourtage bij de aankoop van een woning. Wij stellen U voor tot vaststelling van het bijgevoegde ontwerp-besluit over te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 49