22 2e afd. 28 januari 1965 HYPOTHEEK- EN GARANTIEKEGELING AMBTENAKEN. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: vast te stellen de navolgende regeling inzake het verstrekken van geld- leningen aan ambtenaren in dienst der gemeente Heemstede en daarmede voor de toepassing dezer regeling gelijkgestelden voor de bouw, de aan- koop of de verbouwing van een woning en tot het garanderen der betaling van rente en aflossing der hen tot dit doel door derden te verstrekken geldleningen. Artikel 1. Deze regeling is van toepassing op: a. ambtenaren in vaste dienst in de zin van het Algemeen Ambtenaren- reglement; b. ambtenaren in de zin van het Ambtenarenreglement voor de gemeente- politie; c. het in vaste dienst aangestelde onderwijzend personeel der inrichtingen van openbaar en bijzonder onderwijs, dat valt onder de Verplaatsings- kostenverordening. Artikel 2. Burgemeester en wethouders kunnen onder verband van eerste hypotheek een geldlening vërstrekken aan hem, die: a. voor eigen bewoning een huis wenst te bouwen; b. voor eigen bewoning een bestaand huis wenst te kopen; Artikel 3. De 'geldlening wordt verstrekt tot een bedrag van ten hoogste: a. in het geval bedoeld in artikel 2, onder a: dat der grond- en bouw- kosten; b. in het geval bedoeld in artikel 2, onder b: dat der aankoopsom, even- tueel vermeerderd met de kosten van noodzakelijke verbouwing, een en ander met inbegrip van de op de bouw of de aankoop vallende kosten, doch verminderd met eventueel te ontvangen overheidsbijdragen. Artikel 4. De geldlening wordt verstrekt tegen de algemeen geldende hypotheek- rente, met dien verstande evenwel, dat geen hogere rente wordt bedongen dan die, welke de gemeente zelf op het tijdstip der kredietverlening voor door haar aan te gane geldleningen met eenzelfde looptijd als die van het bedoelde krediet verschuldigd is, en voorts onder door burgemeester en wethouders te stellen voorwaarden. Artikel 5. Burgemeester en wethouders kunnen eveneens de tijdige betaling van rente en aflossing garanderen van door derden voor de doeleinden ge- noemd in artikel 2 onder verband van eerste hypotheek te verstrekken geldleningen, zulks tot de bedragen bedoeld in artikel 3.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 50