24 4e afd. 28 januari 1965 VERBETERING LEIDSEVAARTWEG NABM MA.M'ADSI.AAN C.A. Aan de Raad, Zoals U bekend is komt in de Leidsevaartweg bij de voetbrug in de Manpadslaan een verhoging voor met zeer sterke hellingen. Deze verho- ging is noodzakelijk om de brug te bereiken, doch schept levensgevaarlijke situaties voor deelnemers aan het snelverkeer, mede doordat de weg al- daar een flauwe bocht maakt. Er hebben zich ter plaatse dan ook ver- schéidene ernstige ongevallen voorgedaan, zelfs met dodelijke afloop. Een afdoende verbetering van deze verkeerssituatie kan worden verkre- gen door vervanging van de houten voetgangersbrug, welke in slechte staat verkeert, door een nieuwe brug met een trap aan de zijde van de Leidsevaartweg; tegelijkertijd kan de Leidsevaartweg en het aan de west- zijde hierop aansluitende gedeelte van de Manpadslaan geëgaliseerd wor- den. Een en ander is opgenomen in het voor U ter inzage gelegde ontwerp. Ter toelichting hierop delen wij U nog het volgende mede. De klinkerverharding van het betrokken gedeelte van de Leidsevaart- weg zal worden vervangen door twee lagen zandgrindasfalt met daarover een laag fijn asfaltbeton. De klinkers waarmee het aansluitende gedeelte van de Manpadslaan is verhard, kunnen hier weer worden gebruikt. Tegelijk met de huidige brug moeten ook de landhoofden die nog aan- wezig zijn van een vroegere verkeersbrug, geheel worden verwijderd. De nieuwe brug zal volgens het plan bestaan uit betonpalen, te koppelen met betonsloven, waarover ijzeren balken met brugdek. Aan de oostzijde van de brug is een soort sluisje gedacht, waardoor het onmogelijk wordt gemaakt dat onoplettende wielrijders, komende van de Herenweg, de brug zouden oprijden. De doorvaarthoogte van de brug voldoet aan de eisen die het Hoogheemraadschap van Rijnland stelt. Volgens de mede voor U ter visie gelegde begroting worden de kosten van de uit te voeren werken geraamd op f 76.500,(inclusief f 10.200, wegens kosten van de gemeentebedrijven). Wij stellen U voor ons het voor deze werken benodigde krediet te ver- lenen en daartoe een besluit te nemen overeenkomstig bijgevoegd ontwerp. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 20 januari j.l., met het advies van de commissie voor openbare werken; a. aan burgemeester en wethouders ten laste van de kapitaaldienst een krediet te verlenen van f 76.500,ten behoeve van de verbetering van een gedeelte van de Leidsevaartweg en de Manpadslaan nabij de brug in deze laan, alsmede voor de vervanging van deze brug; b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 25 jaren. Heemstede, 20 januari 1965. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: De/ secretaris, Heemstede, 28 januari 1965. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 55