73 2e afd. 26 mei 1965 AANLEG CENTRALE BLOKVERWARMING IN 88 WONINGWETWONINGEN IN „DE GLIP II". Heemstede, 19 mei 1965. Aan de Raad, In ons voorstei behorende bij Uw besluit van 28 mei 1964, no. 72, deelden wij U mede, dat het in ons voornemen lag voorzieningen te treffen, waar- door te zijner tijd voor de in ,,De Glip II" te bouwen woningwetwoningen verwarming met aardgas mogelijk zou zijn. Omdat de kosten daarvan des- tijds nog niet bekend waren was het ons toen niet mogelijk hiervoor een krediet aan Uw Raad te vragen. Na de ontvangst van de ministeriële machtiging tot gunning van de bouw van voornoemd complex zijn plannen ontworpen voor de aanleg van centrale verwarming en is hieromtrent overleg met het Ministerie van Volkshuisvesting c.a. gepleegd. De aanvankelijke gedachte om de woningen van een individuele verwar- mingsinstallatie te voorzien moest weer worden losgelaten, omdat de in- stallatiekosten en de daaruit voortvloeiende huur dermate hoog werden dat de hiervoor door voornoemd Ministerie gestelde limiet verre zou wor- den overschreden. Bovendien bestaan er van ministeriële zijde nogai erns- tige bedenkingen tegen individuele installaties in verband met de risico's die de verwarmingsketels met branders bij onoordeelkundig gebruik mee- brengen. Derhalve is een plan gemaakt voor de aanleg van één centrale wijkverwarming, zowel voor het complex van 88 woningwetwoningen als voor het complex van 12 premie-huurwoningen van „de Haemstede". Hoewel wij aan het gebruik van aardgas de voorkeur zouden hebben ge- geven wenst het ministerie slechts toestemming te geven voor een met olie gestookte instllatie, omdat deze bij de huidige prijzen nog de meest voorde- lige zou zijn. Bovendien is het ministerie van mening dat het stoken met aardgas van een dergelijke grote installatie nog te veel onbekende risico's met zich zou brengen. De thans gedachte installatie, die later eventueel nog voor aardgas kan worden omgebouwd, voorziet in verwarming van nage- noeg alle vertrekken der woningen. Alleen de douchecellen, alsmede de in enkele typen woningen voorkomende zolderkamers, moesten in verband met de gestelde limiet voor de huren buiten de installatie worden gehou- den. Bij de stukken ligt voor U ter inzage een te dezer zake ontvangen offerte, welke een technische omschrijving bevat, alsook een volledig inventerings- overzicht en een exploitatie-berekening. De kosten voor de 88 woningwetwoningen worden geraamd op 268.845,- en de hieruit voortvloeiende huurverhoging op f 3,90 per woning per week. Wij stellen U voor tot het doen aanleggen van een centrale verwarmings- installatie te besluiten en hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van 268.845.— alsmede te besluiten tot het aanvragen van rijksvoor- schotten tot dit bedrag. Een ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 13