77 7 7 6e afd. 26 mei 1965 SCHOOLTANDVERZORGING Heemstede, 6 mei 1965. Aan de Raad, Krachtens Uw besluit van 22 juli 1964, no. 94, wordt door de niet bij een ziekenfonds aangesloten deelnemers aan de schooltandverzorging een bij- drage in die verzorging betaald van f 10,per deelnemend kind. De Centrale Raad voor Sociale Tandheelkunde heeft het vorige jaar reeds geadviseerd de bijdrage van de particulieren geleidelijk in overeen- stemming te brengen met het bedrag dat door de Algemene Ziekenfondsen mag worden bijgedragen. Een algehele optrekking tot de maximum-bijdrage, die de ziekenfondsen thans zouden mogen verlenen, zou blijkens de begroting voor het schooljaar 1964-1965 betekenen, dat van de ouders, die niet verzekerd zijn, een bij- drage van f 17,67 per deelnemend kind gevraagd zou moeten worden. Ver- wacht wordt, dat bij het vaststellen van de rekening over dit schooljaar zal blijken, dat die bijdrage per deelnemend kind pl.m. f 16,zal be- dragen. Een verhoging van de bijdrage van de particulieren tot deze be- dragen voor alle kinderen zal ongetwijfeld vele ouders met meer dan één deelnemend kind doen afschrikken, met als gevolg dat zij zich uit de schooltandverzorging zullen terugtrekken. Gevreesd moet worden, dat dan een deel van die kinderen van een behoorlijke tandheelkundige behandeling verstoken zal blijven. Op deze grond stellen wij U voor de bijdrage van de particulieren voor het komende schooljaar te bepalen op f 15,voor deelname van één kind, voor het tweede kind uit één gezin op f 12,50 en voor elk volgend kind op f 10, Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, d.d. 6 mei 1965; BESLUIT: de bijdrage van niet bij een algemeen ziekenfonds aangesloten deelnemers te bepalen op f 15,voor deename van één kind, op 12.50 voor het tweede kind uit één gezin en op f 10,voor elk volgend kind. Heemstede, 26 mei 1965 De secretaris, De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 27