82 4e afd. 26 mei 1965 OVERZICHT SAMENSTELLING WONINGVOORRAAD Heemstede, mei 1965 Aan de Raad, Ter voldoening' aan de toezegging, U gedaan in onze memorie van ant- woord betreffende de gemeentebegroting voor 1965, verstrekken wij U hierbij een aantal gegevens omtrent de samenstelling van de woningvoor- raad in deze gemeente. Hoewel geen woningkartotheek aanwezig is, konden de meeste gegevens, genoemd in de destijds door enkele leden van Uw Raad bij wijze van voor- beeld in overweging gegeven detaiilering, worden achterhaald. Met betrekking tot enkele gegevens, met name die betreffende de huur- of prijsklasse van de woningen, de aanwezigheid van centrale verwarming en de technische kwaliteit van de woningen, bleken de werkzaamheden, verbonden aan het samenstellen van een duidelijk overzicht, zoveel tijd te zullen vergen dat wij besloten van opneming van deze gegevens in dit over- zicht af te zien. Anderzijds hebben wij in onderstaand overzicht enkele gegevens opgeno- men, welke niet in voormelde detaillering zijn genoemd. Zo blijkt uit de onder 2 opgenomen rubriek aan welke eigenaren (gesplitst naar de cate- gorieën rijk, provincie of waterschap, gemeente, woningbouwcorporaties en particulieren) de in deze gemeente bestaande woningen toebehoren. Verder geeft rubriek 6 een inzicht in de bezetting van de woningen. Bij het samenstellen van de rubrieken 1 t.m. 5 van dit overzicht is uitge- gaan van de cijfers van de algemene woningtelling, gehouden op 30 juni 1956. De sedertdien voorgekomen mutaties, voor zover bekend, zijn hierin verwerkt. Er komen echter ook mutaties voor, die zich aan onze directe waarneming onttrekken. Zo is het mogelijk dat door inwendige verbouwing het aantal vertrekken in enkele woningen is gewijzigd, terwijl enkele woningen met winkel of werkplaats in gewone woningen zijn veranderd. Aangenomen mag echter worden dat dergelijke mutaties zich niet veel- vuldig hebben voorgedaan en dat onderstaande rubrieken de werkelijke si- tuatie vrij nauwkeurig weergeven. Het overzicht is samengesteld naar de toestand op 8 maart 1965. 1. Totaal aantal woningen naar woningtype. Bewoonde andere ruimten als woonschepen, noodwoningen e.d. (in to- taal ongeveer 40 woongelegenheden) zijn buiten beschouwing gelaten. woningen zonder bedrijf 6051 90.3% waarvan flatwoningen 158 waarvan duplexwoningen 80 woningen met bedrijf 640 9.5% (met winkel en/of werkplaats e.d.) boerderijen en tuinderswoningen 13 0.2% 6704 100

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 37