69 2e afd. 26 mei 1965 VOORZIENINGEN EN AANSCHAFFING KLEUTERSCHOOL VOORWEG. Heemstede, 12 mei 1965. Aan de Raad, Het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Kleuterschool, al- hier, heeft onder dagtekening van 10 april 1965 een aanvraag ingediend om krachtens artikel 50 van de Kleuteronderwijswet de benodigde gelden te ontvangen voor het treffen van enkele voorzieningen aan de kleuter- school aan de Voorweg 49. Die voorzieningen betreffen: a. het inrichten van de ruimte achter het klasselokaal tot kamer voor het hoofd tevens dokterskamer; b. het maken van een bergruimte op de zolder; c. het aanleggen van centraie verwarming voor het gehele gebouw en d. het aanschaffen van meubilair voor de hoofdenkamer en van een zand- watertafel. De school bestaat uit één speel-werklokaal, heeft geen hoofdenkamer en praktiseh geen speelveld. De ruimte achter het speel-werklokaal is vrijge- komen en kan worden ingericht voor hoofden- tevens dokterskamer en speelgelegenheid voor de kleuters. De kosten met inbegrip van vloerbe- dekking, elektrische installatie en schilderwerk worden door het bestuur begroot op 9.660,terwijl die van het maken van een bergruimte op de zolder worden geraamd op 3.880, De verwarming van het schoolgebouw geschiedt door middel van gaso- jars, hetgeen niet voldoet. Het gebouw kan worden aangesloten op de in- stallatie van de verwarming van de Nicolaas Beetsschool, waarvan de kos- ten worden geraamd op 4.447,Voor de aanschaffing van een zand- watertafel is nog een bedrag van 270,benodigd. Het bestuur raamt de totale kosten van de te treffen voorzieningen op 18.257,Te zijner tijd worden ingevolge de wettelijke bepalingen de kos- tenramingen aan onze beoordeling onderworpen. De aanvraag voldoet aan de gestelde voorschriften terwijl bij inwilliging daarvan de normale eisen, aan het geven van kleuteronderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden. Wij stellen U derhalve voor de aanvraag in te willigen door vaststelling van bijgevoegd ontwerpybesluit. aan het bestuur van de Vereniging Bijzondere Protestantse Kleuterschool, alhier, ingevolge zijn aanvraag van 10 april 1965 de benodigde gelden te verstrekken voor het treffen van enkele voorzieningen en aanschaffing van een zand-watertafel ten behoeve van de kleuterschool aan de Voor- weg 49. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op artikel 50 en volgende van de Kleuteronderwijswet; BESLUIT: De secretaris, Heemstede, 26 mei 1965. De Raad voornoemd, De. voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 5