71 2e afd. 26 mei 1965 UITKERING AAN GEMEENTEPERSONEEL IN VERBAND MET NACALCULATIE „TliEND" 1964 EN le HALFJAAR 1965 Heemstede, 19 mei 1965. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 24 september 1964, no. 114, werd aan de daarvoor in aanmerking komende leden van het gemeentepersoneel een uitkering- ineens toegekend van 3,5% in verband met de nacalculatie van de ,,trend" over dat jaar. Deze uitkering was gebaseerd op de gebleken achterstand ten opzichte van de ontwikkeling van de zogenaamde regelingslonen in het particuliere bedrijfsleven. Met de loonstijgingen in het kader van de ondernemingsgewijze diffe- rentiatie werd nog geen rekening gehouden. De Regering heeft thans beslo- ten de achterstand, die hierdoor voor het rijkspersoneel ontstond, op te heffen door de toekenning van een uitkering-ineens van 0.36% van het jaarsalaris, zulks over de periode van 1 juni 1964 tot 1 juni 1965. De uit- betaling van deze uitkering zal gelijktijdig met de vakantie-uitkering over dit jaar geschieden. De Minister van Binnenlandse Zaken nodigt in een circulaire van 15 april 1965, rio. AB 65/U 676, de gemeentebesturen uit voor het personeel in dienst der gemeenten een overeenkomstige voorziening te treffen. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van ge- meentelijke personeelsaangelegenheden heeft de aangesloten gemeenten ge- adviseerd zich aan de voor het rijkspersoneel getroffen regeling te confor- meren, zodat plaatselijk overleg achterwege kon blijven. De ministeriële circulaire en het advies van het Centraal Bureau zijn voor U bij de stuk- ken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor aan het verzoek van de Minister van Binnenlandse Zaken te voldoen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Nog zij opgemerkt, dat het in de bedoeling der Regering ligt deze ver- hoging met ingang van 1 juli 1965 in de salarissen van het rijkspersoneel op te nemen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 9