2e afd, 24 juni 1965. 86 INKICHXING LOKAAL JACOBASCHOOL VOOB HANDENABBEID. Heemstede, 17 juni 1965. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van het H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 29 mei 1965 een aanvraag ingediend om ingeVolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen voor inrichting van het handenarbeidlokaal van de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan 9. Handenarbeid behoort tot de facultatieve vakken, genoemd in artikel 2 van genoemde wet. Met het geven van lessen in dat vak wordt beoogd het creatieve element in de opvoeding te brengen en te stimuleren. De school beschikt over een leegstaand lokaal, voorzien van verwarming en wjaterleiding. Het is echter nodig de houten vloer van een naadloze bedekking te voorzien, meubilair, gereedschappen en materiaal aan te schaffen. De totale kosten worden door het bestuur begroot op f 4571, te zijner tijd worden die kosten ingevolge de wettelijke bepalingen aan onze beoordeling onderworpen. Naar onze mening heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 en volgende van genoemde wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen niet worden overschreden, stellen wij U voor, door vaststelling van onderstaand ontwerp-besluit, medewerking te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag dd. 29 mei 1965 van het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, om medewerking te verleneh voor inrichting van het handenarbeidlokaal van de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan 9; overwegende dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; gelet op artikel 72 en volgende van genoemde wet; BESLUIT: de gevraagde medewerking te verlenen. Heemstede, 24 juni 1965. De Raad voornoemd, •zitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 11