88 2e Afd. 24 juni 1965 TWEEDE WIJZIGING VEKORDENING PKIJZEN GAS, DUINWATER EN ELEKTRICITEIT. Heemstede, 17 juni 1965. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 20 december 1963, no. 135, tot vaststelling' van de Verordening- regelende de prijzen van gas, duinwater en elektriciteit en de meterhuren werd de prijs van het water ingaande 1 januari 1964 bepaald op 33 cent per m3. In hoofdzaak door de sterke stijging der personeelslasten in de jaren 1964 en 1965 zal, bij handhaving van dit tarief, de exploitatie van het duin- waterbedrijf over het lopende jaar een verlies op gaan leveren van rond 35.000,—. In 1966 zou dit verlies nog belangrijk toenemen, omdat dan zal dienen te worden begonnen met een periodieke controle van de watermeters bij de verbruikers. De Vereniging van Waterleidingbedrijven in Nederland heeft haar leden daartoe geadviseerd. In vele gevallen zal deze controle leiden tot revisie en herijk der meters. Naar schatting zal hiermede een bedrag van 25.000,per jaar gemoeid zijn, hetgeen het thans na 1966 te verwachten verlies al op ongeveer 60.000,brengt. Aan de hand van dit laatste bedrag zou, om baten en lasten weder on- geveer in evenwicht te doen zijn, het tarief met 7 cent per m3 dienen te worden verhoogd. De Minister van Economische Zaken heeft ons desgevraagd medegedeeld tegen een dergelijke verhoging geen bedenking te hebben. Wij stellen U voor tot de genoemde verhoging te besluiten en deze te doen ingaan voor het bij de eerste meteropneming na 30 juni 1965 gecon- stateerde verbruik. Een daartoe strekkend concept-besluit wordt U hierbij ter vaststelling aangeboden. Uiteraard zullen wij de tarieven voor de bijzondere verbruiken, waarvan de vaststelling op grond van het tweede lid der verordening aan ons col- lege is overgelaten, een evenredige verhoging doen ondergaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 21