,A- 114 4e afd. 26 augustus 1965 PLAATSING LICHTWEGWIJZERS OP KRUISPUNT HEEMSTEEDSE DREEF-LANCKHORSTLAAN Heemstede, 11 augustus 1965. Aan de Raad, Bij Uw besluiten van 30 mei 1963 en 22 juli 1964 stelde U kredieten besehikbaar voor het plaatsen van lichtwegwijzers op de kruispunten Herenweg-Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan, Zandvoortselaan-Leidsevaart- weg en Heemsteedse Dreef-Wipperplein. Deze wegwijzers voidoen uitste- kend; zij be'vorderen in hoge mate een veilige en vlotte afwikkeling van het verkeer, ook bij duisternis. Aan de route Cruquiusweg-Zandvoortselaan is thans nog een belangrijk kruispunt niet voorzien van lichtwegwijzers, namelijk dat van de Heem- steedse Dreef en de Lanckhorstlaan. Zoals U bekend is hebben diverse maatregelen, zoals de verbetering van de Lanckhorstlaan, de aanwijzing van de Adriaan Pauwlaan als B-weg en het instellen van lmksaf-verboden op de Herenweg, een sterke toename veroorzaakt van het verkeer op laatstgenoemd punt, dat een be'langrijke schakel vormt in de verbmdmg tussen het centrum van het land en een zeer groot gedeelte van Noord- Wij achten het noodzakelijk dat ook dit punt wordt voorzien van 'ieht- wegwijzers. Blijkens een van de A.N.W.B. ontvangen offerte zullen de kosten hiervan 2.844,74 of rond f 2.850,bedragen. Wii geven U in overweging ons ten behoeve van het plaatsen van die wegwijzers, welke op de voor U ter inzage gelegde schetsen van de A.N.W.B. zijn aangeduid, een krediet tot laatstgenoemd bedrag te verlen Een ontwerp-besluit is hierbij gevoegd. T Wii merken nog op dat wij inmiddels hebben besloten op de Lanck- horstlaan nabij de hoek van de Heemsteedse Dreef een knipperlicht te plaatsen. Aldaar hebben zich de laatste tijd enkele ongevallen voorgedaan, welke voornamelijk werden veroorzaakt door het niet verlenen van voor- rang bii het vanuit de Lanckhorstlaan in zuidelijke richting opnjden van de Dreef. Voor het te plaatsen knipperlicht zal worden gebruikt de kmp- per-installatie welke thans op de Laan van Rozenburg nabij de Herenweg staat- als gevolg van het invoeren van eenrichtingverkeer op het betrok- ken gedeelte van de Laan van Rozenburg is deze' installatie aldaar over- bodig geworden. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, P. M. van Drooge, l.s. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 11 augustus 1965; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders ten behoeve van het plaatsen van licht- wegwijzers op het kruispunt van de Heemsteedse Dreef en de Lanck- horstlaan een krediet te verlenen van 2.850, b. het sub a. genoemde bedrag af te schrijven in f jaar. Heemstede, 26 augustus 1965. De Raad voornoemd, De secretaris, voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 13