115 4e afd. 26 augustus 1965 BIJDRAGE IN RESTAURAXIEKOSTEN TOREN NEDERLANDS HERVORMDE KERK Hetemstede, 18 augustus 1965. Aan de Raad, Het college van kerkvoogden van de Hervormde gemeente te Heem- stede heeft ons gevraagd te bevorderen dat in de restauratiekosten van de toren der kerk aan het Wilhelminaplein een gemeentelijk subsidie wordt verleend. Ter toelichting deelde genocmd college mede dat bij een in augustus 1964 ingesteld onderzoek algeheel herstel van de toren dringend nood- zakelijk bleek. Daar het kerkgebouw voorkomt op de „Voorlopige lijst van Nederlandse monumenten van geschiedenis en kunst" werd de restauratie uitgevoerd na overleg met de Rijksdienst voor Monumentenzorg. Nu de restauratiewerkzaamheden geheel zijn voltooid, blijken de kosten 31.553,76 te hebben bedragen. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen heeft zich bereid verklaard hierin een bijdrage van 7.500, te verlenen. Het behoud van de toren is naar ons oordeel zeker in het belang van de gemeente. Wellicht ten overvloede herinneren wij eraan dat het kerkge- bouw staat vermeld op de gemeentelijke monumentenlijst. Een bijdrage1 uit de gemeentekas is dan ook o.i. zeker op haar plaats. De grootte hier- van ware te bepalen op 10% van de genoemde kosten. Wij geven U derhalve in overweging in de kosten van restauratie van de onderhavige toren een gemeentelijke bijdrage toe te kennen van 3.155,—. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 18 augustus in de kosten van restauratie van de toren der Nederlands Hervormde Kerk aan het Wilhelminaplein ten laste van de gewone dienst der gemeen- tebegroting voor 1965 een gemeentelijke bijdrage te verlenen groot 3.155,—. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. 1965; BESLUIT: Heemstede, 26 augustus 1965. De Raad voornoemd, De secp^taris, irzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 15