120 4e afd. 26 augustus 1965 enig toezicht vereist zou zijn. De kosten van dit toezicht zouden vrij hoog zijn. Uit het vorenstaande blijkt dat een eventuele restauratie en verhoging een volledig onrendabele investering van zeker f 100.000,zouden bete- kenen. Ongeacht de financiële positie van de gemeente menen wij dat een dergelijke investering, welke toch betrekkelijk weinig nut oplevert, niet verantwoord is. Wij gevoelen ons daarom genoodzaakt U voor te stellen tot afbraak van de belvédêre te besluiten. Met vele zo niet alle leden van Uw Raad en velen die aan de belvédêre goede herinneringen bewaren, betreuren wij dit. De pachters van het verversingshuis c.a., waartoe ook de belvédêre werd gerekend, hebben verklaard tegen de afbraak geen bezwaar te hebben. De kosten van de sloopwerkzaamheden worden geraamd op f 1.475, Onder mededeling dat tekeningen waarop de uitzichttoren na restauratie respeetievelijk na restauratie en verhoging is weergegeven, voor U ter visie liggen, stellen wij U voor tot afbraak te besluiten en het daarvoor benodigde krediet ter beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, I.b. De secretaris, P. M. van Drooge, 1.8. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 11 augustus 1965 met het advies van de commissie voor openbare werken; BESLUIT: burgemeester en wethouders ten laste van de gewone dienst van de ge- meentebegroting voor 1965 een krediet van f 1.475,ter beschikking te stellen voor het slopen van de belvédêre in het wandelbos Groenendaal. Heemstede, 26 augustus 1965. De Raad voornoemd, De secretaris, e voorzitter, |^K=

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 28