121 4e afd. 26 augustus 1965 DEMPING BLEKEBSVAAKT Heemstede, 24 juni 1965. Aan de Raad, Reeds enige malen is in Uw vergaderingen gesproken over de demping van de Blekersvaart. Ook ons college heeft zich hierover opnieuw beraden. Wij zijn daarbij tot de conclusie gekomen dat het alleszins aanbeveling verdient om, zodra dit financieel mogelijk is, tot demping van deze vaart over te gaan. Aan onze conclusie liggen de volgende overwegingen ten grondslag. 1. in verband met het toenemende aantal auto's bij bedrijven en woningen aan de Blekersvaartweg wordt het parkeren aldaar een ernstig pro- bleem; demping biedt de mogelijkheid voldoende parkeerruimte te maken, welke t.z.t. ook zal kunnen worden benut door bezoekers van de winkels aan de Binnenweg; 2. door de intensivering van het verkeer over de Blekersvaartweg als gevolg van de geslotenverklaring van het gedeelte van de Binnenweg vanaf de Julianalaan tot aan de Zandvaartkade voor alle verkeer in de rich- ting van noord naar zuid is de behoefte aan ruimte op de Blekersvaartweg groter geworden; 3. door demping wordt voor aan de Binnenweg gevestigde winkeliers de mogelijkheid geschapen de bevoorrading van hun winkels via de Ble- kersvaartweg te doen geschieden, hetgeen een ontlasting voor het ver- keer op de Binnenweg tot gevolg zal hebben; 4. in verband met de intensieve bebouwing aan de oostzijde en de voort- gaande modernisering van de industriegebouwen aan de westzijde kan moeilijk worden volgehouden dat de vaart nog een landschappelijke functie heeft; 5. de vaart heeft geen enkele andere bestemming welke zich tegen dem- ping verzet. Voorshands zal demping financieel niet mogelijk zijn. Wij achten het echter gewenst de voorbereiding reeds nu ter hand te nemen opdat, wan- neer de omstandigheden gunstiger zijn, zo spoedig mogelijk met de uit- voering van een dempingsplan kan worden begonnen. Wij stellen U daarom voor in beginsel tot demping van de Blekersvaart te besluiten en ons te machtigen de noodzakelijke voorbereidingen te tref- fen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 29