112 2e afd. 26 augustus 1965 WIJZIGING OVEKEENKOMSX MET HAARLEM INZAKE MEDEGEBRUIK TOONFREQIIENT-AFSTANDSBESXURINGS- INSTALLATIE Heemstede, 18 augustus 1965. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 30 oktober 1958, no. 136, machtigde Uw College ons met de gemeente Haarlem een overeenkomst aan te gaan inzake het medegebruik van het in die gemeente toegepaste systeem van toonfre- quent-afstandsbesturing tegen betaling van een vaste vergoeding van 2.000,per jaar. Door gebruikmaking van dit systeem worden de dubbeltarief-kWh-meters o.m. bij de grootverbruikers van elektriciteit in onze gemeente automatisch ingeschakeld op de daarvoor gestelde tijden. Zo bracht het toonfrequent- commando van Haarlem in de maanden januari, februari, november en december op de voor Heemstede geëigende tijden de nodige schakelingen tot stand. Aangezien het Haarlemse commando echter bovendien schakei- commando's uitzond ten behoeve van Haarlemse tarieven, was het nodig om bij alle grootverbruikers in onze gemeente het commando op 1 maart door een ingreep van eigen personeel buiten werking te stellen en op 1 november weer in bedrijf te' brengen. „on In het bijzonder voor de contractanten met een stroomverbruik van 6.000 tot 20.000 kWh per jaar, wier aantal inmiddels tot ongeveer is opgelopen, werden deze ingrepen bezwaarlijk en kostbaar. Wij hebben het gemeentebestuur van Haarlem bereid gevonden ons, ter opheffing van deze moeilijkheden, één normaal dubbelcommando ter be- schikking te stellen met schakeltijden ter vrije keuze van het Heemsteeds elektriciteitsbedrijf. Hiervoor is een vergoeding van 600,— per jaar verschuldi^d. Gezien het betrekkelijk geringe aantal van 30 contractanten met een stroomverbruik van meer dan 20.000 kWh achten wij het nog met nood- zakelijk ook voor deze groep een afzonderlijk commando te huren Wij stellen U voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit de mogelijkheid te openen over het benodigde extra-commando van de gemeente Haarlem te kunnen beschikken. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; „/.,rfoc, Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies van de commissie voor de gemeente gas-, duinwater- en elektriciteits- bedrijven; BESLUIT: A het onder I van zijn besluit van 30 oktober 1958, no. 136, genoemde bedrag van 2.000,—" te wijzigen in 2.600,—"; B. de onder A genoemde wijziging in werking te doen treden op 1 januari 1965. Heemstede, 26 augustus 1965. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 9