135 4e afd. 30 september 1965 AANKOOP VUILNISAUTO. Heemstede, 1 september 1965. Aan de Raad, Voor het ophalen van het huisvuil worden in deze gemeente momenteel twee roltrommelauto's, één draaitrommelauto en één vrachtauto gebruikt. In verband met het steeds groeiende aanbod van huisvuil en het regel- matig wegens revisie tijdelijk buiten gebruik zijn van de trommelauto's wordt bovendien een reeds in 1962 afgeschreven roltrommelauto gebruikt en wel gedurende gemiddeld 15 uren per week. Eén van de twee perma- nent in gebruik zijnde roltrommelauto's was in juni j.l. eveneens afge- schreven. Hoewel het in het voornemen ligt ook laatstgenoemde auto nog enige tijd voor beperkt gebruik aan te houden, is het, ten einde het wagen- park van de reinigingsdienst qua omvang en betrouwbaarheid op een ver- antwoord peil te houden, nodig een nieuwe vuilnisauto aan te schaffen. Daar de hoeveelheid af te voeren zgn. grof vuil steeds omvangrijker wordt, hebben wij overwogen of de aankoop van een ander type wagen dan tot nu toe in deze gemeente in gebruik is, niet de voorkeur verdient. De situatie is thans namelijk zo dat de grofvuilkasten van de trommei- auto's reeds spoedig na het begin van de route geheel zijn gevuld. Veel afval blijft daarom aanvankelijk staan en moet later met een vrachtauto worden opgehaald. Deze vrachtauto rijdt hiervoor thans gemiddeld 22 uren per week; de daaraan verbond kosten bedragen ongeveer /21.000,per jaar. Het is duidelijk dat een dergelijke wijze van huisvuil laden inefficiënt en uit hygiënisch oogpunt bezien onaanvaardbaar is. Uitermate geschikt voor het ophalen van grof vuil zijn de thans in de handel zijnde zgn. kraakperswagens. Deze wagens zijn zo uitgerust, dat zij naast het emmervuil ook het grove vuil opnemen en dit samenpersen. Nadat enkele wagens in andere gemeenten tijdens het ophalen van huis- vuil zijn bekeken, zijn twee wagens van verschillende fabrieken in een wijk van onze gemeente waar normaliter veei grof vuil wordt aangeboden, door eigen personeel beproefd. De ervaringen waren met beide wagens zeer gunstig. A1 het ingeworpen vuil, waaronder grote stukken, werd in een hoog tempo verwerkt. Van de wagens, die qua prestaties gelijkwaardig zijn, is het type „Power-Packer" van Gebr. Kronenburg N.V. te Hedel het laagst in prijs. Voor de wagen, compleet met huisvuilauto-opbouw, stan- daard-emmerbeladingssysteem en nog enkele andere accessoires, bedraagt deze /57.175,De mogelijkheid bestaat dat genoemde prijs in verband met nog door te berekenen prijsverhogingen iets hoger wordt. Onder mededeling dat de op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken ten raadhuize voor U ter inzage liggen, stellen wij U op grond van het bovenstaande voor ons voor de aankoop van bovengenoemde vuii- nisauta een krediet van 60.000,beschikbaar te stellen. Een ontwerp-besluit voegen wij hierbij. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 27