rv 155 5e afd. 28 oktober 1965 Artikel 8 Van hetgeen de kredietnemer is verschuldigd legt de gemeente een rekening aan, welke elk jaar op 31 december wordt afgesloten. De over het afgelopen jaar verschuldigde rente wordt op de rekening bijgeschreven. Artikel 9 De overeenkomst kan te allen tijde worden opgezegd, door de gemeente met inachtneming van een opzegtermijn van drie maanden en door de kredietnemer zonder voorafgaande waarschuwing, onder gelijktijdige vol- doening van hetgeen hij krachtens de overeenkomst is verschuidigd. Artikel 10 Het krachtens de kredietovereenkomst verschuldigde wordt terstond opeisbaar: a. na overlijden van de kredietnemer of, indien deze gehuwd was, van de langstlevende echtgenoot; b. na beëindiging van de bewoning van het huis, genoemdinartikell, sub b, door de kredietnemer of de langstlevende echtgenoot; c. wanneer de kredietnemer of de langstlevende echtgenoot in staat van faillissement is verklaard of hem surséance van betaling is verleend. Artikel 11 In de hypotheekovereenkomst, welke tot zekerheid van het nakomen van de kredietovereenkomst wordt gesloten, worden de bedingen, genoemd in artikel 1230, eerste lid van het Burgerlijk Wetboek en artikel 297 van het Wetboek van Koophandel opgenomen en indien het betreft een eerste hypotheek tevens de bedingen, genoemd in artikel 1223, tweede lid en artikel 1254, tweede lid, van het Burgerlijk Wetboek. Artikel 12 Executie van het bezwaarde goed geschiedt, behoudens tegenbewijs, tot het saldo van de rekening, genoemd in artikel 8, verhoogd met eventueel aan de gemeente verschuldigde rente en kosten. Artikel 13 Het aantal en de omvang van de overeenkomst wordt beperkt in dier voege, dat de daaruit jaarlijks voortvloeiende betalingen het beschikbare begrotingskrediet niet overschrijden. Artikel 14 Na afloop van elk jaar wordt aan gedeputeerde staten van Noord- Holland en aan de raad een beknopt verslag uitgebracht over de krachtens deze verordening verstrekte kredieten. Artikel 15 Deze verordening treedt in werking op 1 januari 1966. Heemstede, 28 oktober 1965. De secretg/is, ■"//t 4*. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 31