156 4e afd. 11 november 1965 AANKOOP PEKCEEL HERENWEG 64 Heemstede, 3 november 1965. Aan de Raad, Ter uitvoering van het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan voor de terreinen tussen de Van Merlenlaan en de Kerklaan dient de gemeente o.m. te beschikken over het achterterrein, groot 1845 m2, van het per- ceel Herenweg 64, bewoond door de eigenaar, de heer G. H. Cremers. Bij de terzake gevoerde onderhandelingen bleek de eigenaar niet bereid te zijn alleen het benodigde achterterrein te verkopen. Wel was hij genegen het gehele perceel, totaal groot 3146 m2, aan de gemeente te verkopen. Bij zijn voor U ter inzage gelegde brief van 6 juni 1965 bood hij dit perceel met opstallen te koop aan voor f 210.000,Dit aanbod zou gelden voor een termijn van zes maanden, derhalve tot 6 december a.s. Op 14 juli 1965 hebben wij de heer Cremers medegedeeld dat wij onder voorbehoud van goedkeuring door Uw Raad en het provinciaal bestuur zijn huis met grond wilden kopen voor genoemd bedrag. Wij schreven daarbij het redelijk te achten dat het huis en erf ontruimd en opgeleverd worden uiterlijk een jaar na de ondertekening van de voorlopige koop- overeenkomst en wij verzochten de eigenaar ons te berichten dat hij hier- mee instemt. Bij zijn brief van 30 oktober j.l. trok de heer Cremers evenwel zijn aan- bod in. Hij voerde daarbij als argument dat ons college niet was gemach- tigd tot aankoop over te gaan. Met deze intrekking van het aanbod kunnen wij niet akkoord gaan. Het genoemde argument achten wij mede gelet op de terzake bestaande jurisprudentie van de Hoge Raad beshst onjuist. De onbevoegdheid van ons college is een zaak die de heer Cremers niet regardeert. Niettemin is het o.i. raadzaam dat Uw Raad alsnog binnen de gestelde termijn waarvoor het aanbod geldt, onze onbevoegdheid opheft door een besluit tot aankoop te nemen. De gevraagde koopprijs achten wij alleszins aanvaardbaar. Ter toehch- ting merken wij op dat de betrokken woning vrij groot is (1400 1500 m3 inhoud), terwijl in het gedeelte van het achterterrein dat binnen het ont- werp-bestemmingsplan valt, een zwembad met waterverwarmingsinstal- latie Ugt. Wij merken hierbij op dat voor het geval niet tot aankoop van het ge- hele perceel wordt overgegaan, ten behoeve van de uitvoering van het bestemmingsplan binnenkort het achterste gedeeite van het terrein moet worden aangekocht, c.q. onteigend. De gemeente zal alsdan boven de toch al hoge waarde hiervan een waarschijnlijk vrij aanzienlijk bedrag aan de eigenaar moeten betalen wegens vermogensschade. Het is ook hierom raadzaam het aanbod tot koop van het gehele perceel te accepteren. Te zijner tijd zal de gemeente het buiten het bestemmingsplan vallende ge- deelte met de woning weer kunnen verkopen. Onder mededeling dat een copie van het op verzoek van de heer Cremers uitgebrachte taxatierapport mede voor U ter inzage ligt, stellen wij U voor tot aankoop te besluiten tegen de prijs van f 210.000,en onder de ge- bruikelijke voorwaarden, alsmede onder de bijzondere voorwaarden welke zijn opgenomen in bijgaand ontwerpbesluit. De commissie voor het grond- bedrijf en die voor de financiën hebben verklaard zich met deze aankoop te kunnen verenigen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 1