4e afd 26 november 1965 167 CENTRALE VERWAKMINGSINSTALLATIE AULA BEGRAAFPLAATS Heemstede, 10 november 1965. Aan de Raad, De aula van de algemene begra.afplaats wordt verwarmd door middel van gevelradiatoren, welke met gas worden gestookt. Deze radiatoren zijn vrijwel geheel versleten en vertonen reeds enkele jaren gebreken. Ook is het rendement sterk gedaald, terwijl de apparaten niet omgebouwd kunnen worden voor het stoken met aardgas. Vervanging door nieuwe kachels zou een uitgaaf van rond 8.500, vergen. Met betrekkelijk weinig meer kosten kan een centrale verwar- mingsinstallatie, gestookt met aardgas en voorzien van een automatische temperatuurregeling, worden aangebracht. De kosten hiervan komen op 13.875,De stookkosten zijn in dit geval echter aanmerkelijk, nameiijk 250,per jaar, lager. Een centrale verwarming heeft bovendien als voordeel dat de kosten van toezicht etc. veei lager zijn dan bij een uit enige kachels bestaande verwarming. Verder kan de aula in veel korter tijd op de vereiste temperatuur worden gebracht, terwijl voor bevriezing van toiletten niet meer behoeft te worden gevreesd (bij de huidige ver- warmingswijze was dit een veel voorkomend euvel). Wij zijn dan ook van mening dat de meerkosten van een centrale instal- latie door deze voordelen méér dan goedgemaakt worden. Wij stellen U derhalve voor ten behoeve van het aanbrengen van een centrale verwarmingsinstallatie in de aula van de algemene begraafplaats een krediet van 13.875,beschikbaar te stellen. De op deze aangelegen- heid betrekking hebbende stukken liggen voor U ter inzage. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 17 november a. voor het aanbrengen van een centrale-verwarmingsinstallatie in de aula van de algemene begraafplaats een krediet van 13.875,beschikbaar te stellen; b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 15 jaren. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: Heemstede, 26 november 1965. De Raad voornoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 23