169 2e afd. 26 november 1965 OVERDRACHT 88 WONINGWETWONINGEN GLIP II AAN „DE HAEMSTEDE" Heemstede, 17 november 1965. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 29 oktober 1964 no. 133 werd door Uw college in principe besloten het complex vaji 88 woningwetwoningen in het plan Glip II aan de woningbouwvereniging „de Haemstede" in eigendom over te dragen. Voor de redenen, welke een dergelijke overdracht noodzakelijk maak- ten, mogen wij U verwijzen naar ons voorstel van 21 oktober 1964, hetwelk leidde tot Uw hierboven aangehaalde besluit. Nu, naar verwacht mag worden, in de loop der maand januari van het volgend jaar de eerste woningen van dit complex voor bewoning gereed zullen zijn achten wij het ogenblik gekomen de overdracht te effectueren. Deze overdracht kan beperkt worden tot die projecten, waarvoor voor- schotten op grond van de woningwet door het rijk zijn verstrekt i.c. de 88 woningen met inbegrip van de centrale verwarming en bijbehorende schu- ren en de grond. Bij het raadsbesluit van 27 augustus 1964 no. 105, waarbij tot de bouw van deze woningen besloten werd, verleende Uw raad verder o.m. nog kre- dieten voor de bouw van: a. een huur-incassokantoortje. Aan dit kantoortje bestaat, nu voor de onderhavige woningen maand- huren zullen gelden, geen behoefte meer. b. een opslagruimte voor materialen ten behoeve van de woningbouwver- eniging. Deze opslagruimte zal aan de woningbouwvereniging kunnen worden verhuurd. c. 40 garages. In de plaats van het huur-incassokantoortje zullen daaraan nog 2 ga- rages kunnen worden toegevoegd. De garages zullen aan de woning- bouwvereniging in beheer worden gegeven. De door de woningbouwvereniging te betalen koopsom voor het com- plex zal gelijk kunnen zijn aan de door het rijk voor deze bouw op grond van de Woningwet, het Woningbesluit en de Beschikking bijdragen Woning- wetbouw 1950 aan de gemeente verstrekte voorschotten, welke tot dusverre hebben bedragen f 1.787.043,voor de bouwkosten, f 441.174,voor de grondkosten en f 245.652,- voor de bijzondere voorzieningen (centrale verwarming) Deze bedragen worden door de gemeente op haar beurt voor de finan- ciering van de aankoop als voorschot aan de woningbouwvereniging ter beschikking gesteld. Bovendien betaalt de gemeente de jaarlijkse bijdrage welke zij van het rijk ontvangt in de ongedekte kosten, voortspruitende uit de exploitatie der woningen, aan de woningbouwvereniging door. Een en ander is neergelegd in nevensgaand concept-besluit, hetwelk wij U ter vaststelling aanbieden. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 27