174 4e afd. 26 november 1965 2. Een fluoridetoevoeg'mg' aan het water in de genoemde concentratie is als niet-schadelijk voor de gezondheid te beschouwen. 3. De fluoridetoevoeging aan het Nederlandse drinkwater is aan te be- velen tot een concentratie van 1,01,2 mg per liter. 4. De kosten van de waterfluoridering zijn gering te achten in vergelijking tot de kosten van de tandheelkundige behandeling. 5. Indien men tot fluoridering overgaat, zal het van belang zijn een nauw overleg tussen de verantwoordelijke instanties te scheppen. 6. Er dienen voldoende waarborgen aanwezig te zijn dat de fluoridering zo exact mogelijk wordt uitgevoerd. Wellicht ten overvl-oede merken wij voorts op dat o.m. de volgende in- stanties zich vöör fluoridering hebben uitgesproken: het hoofdbestuur van de Konmklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst de Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Tandheelkunde de Ne- derlandse Vereniging voor Mond- en Tandhygiëne „Het Ivoren Kruis", de Algemene Nederlandse Vereniging voor Sociale Geneeskunde en de Pro- vinciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Holland. Enkele medici verzetten zich op grond van de overweging dat een over- dosering van fluoride niet zonder gevaar is voor het menselijke organisme. Verder wijzen de tegenstanders erop dat door fluoridering in feite iedereen wordt gedwongen een kunstmatige toevoeglng van het drinkwater te con- sumeren. Deze argumenten achten wij geenszins gering. Mede gelet op het stand- Punt van de genoemde o.i. gezaghebbende instanties en op de relatief hoge kosten menen wij echter dat zij niet dermate zwaar wegen dat Heemstede van Amsterdam levering van ongefluorideerd water zou moeten eisen. Wij stellen U dan ook voor in te stemmen met de levering van drink- water met een kunstmatig verhoogd fluoridegehalte. Naar verwachting zal deze levering over ongeveer twee jaren ingaan. Enige op de onderhavige aangelegenheid betrekking hebbende stukken liggen voor u ter inzage. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 10 november j.l. en het advies van de commissie voor de volksgezondheid BESLUIT: in te stemmen met de levering door de gemeente Amsterdam van drink- water met een kunstmatig verhoogd fluoride-gehalte. Heemstede, 26 november 1965. De secretaris. De Raad voornoemd, orzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 38