177 4e afd. 26 november 1965 Wij stellen U daarom voor artikel 134 aan te vullen met een bepalinv krachtens welke het zonder onze verg-unning- verboden zal zijn in de open- bare wateren een woonschip of ander vaartuig te bouwen, te verbouwen of daaraan andere dan kleine reparaties te verrichten Deze aanvulling is opgenomen in artikel III van het ontwerpbesluit. 3. In artikel 91 is het de houder van een voor het publiek toegankeliike rmmte of plaats verboden daarin of daarop een voordracht, een tentoon- stelling, een uitvoering of een voorstelling van welke aard ook, te houden of toe te laten. In de praktijk is enkele malen gebleken dat de redactie van dit artikel te beperkt is. Zo valt hieronder bij voorbeeld niet het optreden van St. Nicolaas in winkels en andere voor het publiek toegankelijke gebouwen evenmin als het beoefenen van kans- en behendigheidsspelen in die ge^ bouwen. In dit verband merken wij op dat in een plaatselijk café-restaurant momenteel regelmatig het z.g. Delphi-24-spel wordt beoefend. Evenals in andere plaatsen is ook hier terzake proces-verbaal opgemaakt weg-ens overtredmg van de Wet op de kansspelen; een rechterlijke uitspraak is nog met grevallen. 5 aC^en zeer ^wenst dat de burgemeester, die ingevolg'e artikel 221 der g-emeentewet is belast met het toezicht op alle voor het publiek openstaande g*ebouwen, terzake zeg"g*enschap heeft. Wij hebben daarom een nieuwe redactie van artikel 91 ontworpen welke ruimer is dan de huidige (artikel IV). In dit nieuwe artikel hebben wij tevens een verbod opgenomen tot het zonder vergunning in Drankwet-inrichtingen en andere publieke ruimten aanwezig hebben, anders dan voor verkoop, van toestellen en instrumenten, welke bestemd zijn voor het beoefenen van een behendigheidsspel, zulks onverminderd het bepaalde in artikel 30 van genoemde wet (hierbij is het verboden zonder vergunning van de burgemeester op of aan de openbare weg of op voor het publiek toegankelijke plaatsen aanwezig te hebben speelautomaten of andere mechanische toestellen, ingericht voor de be- oefening van een spel). 4. Tenslotte stellen wij U voor artikel 153 enigszins te wijzigen en artikel 154 in te trekken, een en ander in verband met de inwerking treding van de Wet op de kansspelen. In het onderwerp van laatstgenoemd artikel is thans voorzien bij artikel 30 van die wet. In artikel 153 ware een verwijzing naar artikel 1 van de wet op te nemen. Wij stellen U voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp te besluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 44