177 4e afd. 26 november 1965 9e WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVEROHDENING De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 13 oktober j.l. met het advies van de commissie voor de strafverordeningen; In artikel 9, eerste lid, wordt achter „22, lid 1" ingevoegd ,,2da" en ver- valt „154". 1. Het is de eigenaar, houder of gebruiker van een woonboot verboden daarmede ligplaats te hebben of iigplaats in te nemen, indien deze woon- boot of deze iigplaats in enig deel van het jaar geheel of ten dele zicht- baar is van een voor het publiek toegankelijke plaats. Onder woonboot wordt te dezen verstaan eik schip, viot of ander vaartuig, ai of niet ver- bonden met caissons, uitsluitend of hoofdzakelijk, blijvend of tijdelijk, als woon- of nachtverblijf gebezigd of blijvend of tijdelijk tot woon- of nacht- verblijf ingericht of bestemd, ook indien dit vaartuig met een andere be- naming wordt aangeduid of niet onmiddellijk voor het varen of voor ver- voer te water is ingericht of geschikt is. 2. Het is de eigenaren van en de andere rechthebbenden op water en daar- aan grenzende oevergronden verboden toe te laten dat een woonboot, als bedoeld in het eerste iid, ligplaats inneêmt of heeft in dat water of aan die gronden, indien deze woonboot of dezë ligplaats in enig deel van het jaar geheel of ten dele zichtbaar is van een voor een publiek toegankelijke plaats. 3. Het bepaalde in het eerste en tweede lid geldt niet voor zover het in- nemen en hebben van een of meer ligplaatsen binnen de gemeente met de- zelfde woonboot, c.q. het toestaan dat een of meer woonboten ligplaats in- nemen of hebben, in totaal niet langer duurt dan 72 uren per kalendermaand. 4. Het bepaalde in de voorgaande leden is niet van toepassing op woon- schepen in de zin van artikel 1 der wet op woonwagens en woonschepen (Stbi. 492 van 1918), op schepen die met toestemming van de beheerder ligplaats innemen of hebben in de gemeentelijke jachthaven, noch op woon- schepen in de zin van de Woonschepenverordening Noord-Holland, voor- zover deze iigplaats innemen of hebben in een gedeelte der gemeente waâr- ep de verbodsbepalingen van die verordening van -r1- In artikel 134 wordt na de woorden ,,Het is verboden" ingevoegd: „a. in een openbaar water een woonschip of ander vaartuig te bouwen, te verbouwen of daaraan andere dan kleine reparaties te verrichten;". De bestaande onderdelen a tot en met d van dit artikel worden gewijzigd in b tot en met e. BESLUIT: vast te stellen de volgende VERORDENING TOT WIJZIGING VAN DE ALGEMENE POLITIEVERORDENING (9e wijziging). Artikel I. «Na artikei- 24 wordt cen nicuw artik-ei- 4ngcvoegd,-iui-denfie: ,,Artikel 24a. Artikel III.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 45