13 2e afd. 27 januari 1966 HANDENARBEID VOORWEG- EN CRAYENESTERSCHOOL. Heemstede, 7 januari 1966. Aan de Raad, Het hoofd van de Voorwegschool heeft verzocht een krediet van 4.075,- ter beschikking te stellen voor eerste aanschaffing van meubilair, gereed- schap en materiaal voor het vak handenarbeid. Tot dusverre was het niet mogelijk aan genoemde school handenarbeid met uitzondering van zeer eenvoudig papierwerk te geven omdat de school niet beschikte over een geschikt lokaal. Thans is dit wel het geval, zodat het hoofd der school dit vak in meer uitgebreide vorm wil geven in papier-, klei-, karton- en houtar'oeid. De handenarbeid wordt steeds meer gezien als een onontbeeriijke scha- kel in de harmonische ontwikkeling van het kind; hoe langer hoe meer beschouwt men het ,,doen" als de grondslag van opvoeding en onderwijs. Het vak handenarbeid wordt hierbij dienstbaar gemaakt aan verrijking van de geest. De handenarbeid in de lagere school dient gezien te worden als leervorm en als leervak, die elkaar wederzijds beïnvloeden. Het zuiver aanleren der technieken toch heeft niet alleen opvoedende waarde in ver- band met netheid en nauwkeurigheid, maar zal tevens in meer of min- dere mate alle vakken kunnen steunen. Wij kunnen ons met het verzoek van het hoofd der school verenigen ter- wijl ook de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amstelveen adviseert het gevraagde krediet beschikbaar te stellen. Ook het hoofd van de Crayenesterschool wil het vak handenarbeid op meer verantwoorde wijze onderwijzen nu het handenarbeidlokaal in die school weer beschikbaar is. Hij vraagt voor eerste aanschaffing van enige tabourets, een kast, ge- reedschap en matericial een krediet van rond 2.250,te verlenen. Ook hiermede kunnen wij, evenals de genoemde inspecteur, ons vereni- gen. Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor door vaststelling van nevensgaand besluit de hierboven vermelde kredieten beschikbaar te stel- len. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 25