15 4e afd. 27 januari 1966 AANKOOP GKOND MET OPSTALLEN AAN DE HERENWEG Heemstede, 14 januari 1966. Aan de Raad, Bij het door Uw raad op 24 april 1958 vastgestelde uitbreidingsplan LII-B is de Dinkellaan zodanig geprojecteerd, dat zij achter het pand Herenweg 57 uitmondt op de Rijnlaan. De minister van Verkeer en Wa- terstaat was namelijk niet bereid een rechtstreekse uitmonding op de Herenweg toe te staan. Aangezien de gemeente nog niet in het bezit was van de grond welke nodig is om het meest oostelijke gedeelte v£in deze laan overeenkomstig het uitbreidingsplan aan te leggen, heeft genoemde bewindsman bij beschikking van 19 juni 1959 voor de tijd van zes maan- den vergunning verleend om de Dinkellaan rechtstreeks op de Herenweg te doen aansluiten. Deze vergunning is naderhand niet verlengd. Wij zijn er thans in geslaagd een gedeelte van de voor de juiste aanleg van meergenoemde laan benodigde grond aan te kopen, namelijk het per- ceel sectie B, nummer 6105, groot 2553 m2, met de daarop aanwezige opstallen, waaronder de boerderij Herenweg 61. Dit perceel c.a. behoort in eigendom toe aan het Bisschoppelijk Seminarie „Hageveld", alhier en is verpacht aan G. M. Milatz. De prijs waarvoor de koopovereenkomst behou- dens Uw instemming is gesloten, bedraagt f 40.000,welk bedrag wij aanvaardbaar achten. Voor de aan deze overeenkomst verbonden voor- waarden moge worden verwezen naar de voor U ter inzage gelegde voor- lopige koopakte. Wij stellen U voor tot aankoop van het genoemde perceel c.a. op basis van de voorlopige koopakte te besluiten. De Raad der gemeente He ;mstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 14 januari 1966 met het advies van de commissie voor het grondbedrijf a. in het belang van de volkshuisvesting aan te kopen van het Bisschop- pelijk Seminarie ,,Hageveld", alhier, het perceel kadastraal bekend ge- meente Heemstede, sectie B, nummer 6105, groot 2553 m2, met alle daarop aanwezige opstallen waaronder de boerderij plaatselijk gemerkt Herenweg 61, zulks voor de prijs van 40.000,en onder de voorwaar- den welke zijn vermeld in de bij dit besluit behorende voorlopige koop- akte; b. de krachtens het sub a bepaalde te verwerven gronden in te brengen in het grondbedrijf voor de koopsom en de verder op de aankoop val- lende kosten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A .G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: Heemstede, 27 januari 1966. De Raad voornoemd, porzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 29