16 4:6 afd. 27 januari 1966 terrein van de vuilnisbelt, op de kaart in blauwe kleur aangregeven. Het aanwezige vuilnis zal eerst worden verwijderd en wel in twee gedeelten; het vuilnis wordt tijdelijk opgeslagen op het ten zuiden hiervan gelegen terrein met de eigenaar waarvan reeds in beginsel overeenstemming is bereikt. Indien de eerste helft van het vuilnisterrein geruimd is, wordt het hierin aanwezige zand gewonnen. Vervolgens wordt het overige op het terrein aanwezige vuilnis in de ontstane put gedeponeerd. Daarna wordt het zand in het van vuilnis vrijgemaakte tweede gedeelte gewonnen. Het tijdelijk op het aangrenzende terrein opgeslagen vuilnis wordt in de tweede put gedeponeerd. De vuilnis wordt afgedekt met een veenlaag, welke aan- wezig is onder het vuilnis en boven het zand. Deze veenlaag moet derhalve eveneens tijdelijk op het aangrenzende terrein worden opgeslagen. Na het uitvoeren van deze werkzaamheden ligt het vuilnisterrein nog niet op maaiveldhoogte. Aanvoer van nog 200.000 m3 materiaal is ver- eist om deze hoogte te bereiken. Dit zal plaats vinden door de aanvoer van huisvuil in een periode van 10 15 jaar. Gedurende deze periode zal het treffen van andere en kostbare voorzieningen vcor de verwijdering van het huisvuil overbodig zijn. Wij hebben met de inspectie der domeinen overleg gepleegd omtrent de ontzanding van het vuilnisterrein; deze insl antio heeft de toestemming verleend; de gemeente is voor iedere kubieke meter zand een bedrag van 0,30 verschuldigd. Ontheffingen ten behoeve van de ontzanding van beide terreinen op grond van artikel 4 van de Bodemverlagingsverordening van de provincie Noord-Holland en op grond van artikei 79 van de Algemene Keur van het Hoogheemraadschap van Rijnland zijn aangevraagd. De koopsom van het terrein groot 5 ha van het seminarie Hageveld bedraagt 230.000,Hierin zijn tevens begrepen de schadevergoedingen voor de pachters. Wij achten deze prijs zeer aanvaardbaar. Omtrent de periode van uitvoering van de werkzaamheden kunnen wij U meedelen voornemens te zijn deze medio 1966 een aanvang te doen nemen; de gronden zullen in dit geval opgehoogd zijn op de hierna te noemen tijdstippen. Schouwbroekpolder eind 1966 Haven begin 1967 Van Merlenlaan-Kerklaan medio 1967 Geleerdenbuurt eind 1967 Omtrent de kosten, verbonden aan de uitvoering der werkzaamheden, kunnen wij U het volgende overzicht verstrekken; aankoop 5 ha grond (inclusief registratie, notaris etc.) 250.000, vergoeding aan inspectie domeinen 450.000 m3 zand 0,30 135.000, 900.000 m3 zand zuigen, spuiten bijbehorende werken 1.800.000, vuilnisbelt verwijderen naar aangrenzend terrein Door het besteden van dit bedrag wordt 900.000 m3 zand verkregen. De prijs van één kubieke meter zand bedraagt derhalve 3,75 rond. Het is niet mogelijk de benodigde hoeveeiheid zand tegen een geringere prijs per m3 te kopen. Belangrijker nog is de overweging dat bij aankoop van het zand elders het vraagstuk van de vuilverwijdering onopgeiost blijft. In dit geval zal de gemeente in de toekomst voor hoge uitgaven komen te staan ter oplossing van dit vraagstuk. Het is ons niet mogelijk terugbrengen onvoorzien 1.000.000,— 200.000,— Totaal 3.385.000,—

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 32