18 4e afd. 27 januari 1966 AFKOOP PACHXBECHTEN GBONDEN IN PLAN „VAN MEBLENLAAN-KEEKLAAN". Heemstede, 14 januari 1966. Aan de Raad, In Uw vergadering; van 26 mei j.l. werd besloten ten behoeve van de uitvoering van hët in voorbereiding zijnde bestemmingsplan voor de ter- reinen tussen de Van Merienlaan en de Kerklaan enige percelen grond met opstallen aan te kopen van de erven J. C. van der Eijken. Een groot gedeelte hiervan is door de gemeente niet-pachtvrij aanvaard. Met de vier paehters zijn wij tot overeenstemming gekomen over afkoop van hun pachtrechten tegen de bedragen en onder de voorwaarden welke zijn vermeld in bijgevoegd ontwerp-besluit. Deze bedragen stemmen over- een met de eindbedragen, vermeld in de mede voor U ter visie gelegde taxatierapporten van de Noord-Hollandse taxatiecommissie. Wij stellen U voor het ontwerp-besluit te bekrachtigen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 14 januari 1966 met het advies van de commissie voor het grondbedrijf BESLUIT: I. wegens afkoop van de pachtrechten met betrekking tot het perceel kadastraal bekend gemeente Heemstede, sectie B, nummer 7484, de volgende vergoedingen toe te kennen: a. aan J. N. Roozen, Meerweg 9, te Bennebroek, voor een terrein ter grootte van 0.33.06 ha, een bedrag van f 49.000,zulks onder de voigende voorwaarden: 1. de oplevering van de pachtvrij te maken grond zal geschieden na de oogst van de bolgewassen 1965/1966; 2. indien de betrokken grond na de teelt 1965/1966 eventueel weer zal worden verpacht, zal de huidige pachter in de gelegenheid worden gesteld deze grond te pachten; b. aan de firma W. L. van Roon, Kerklaan 81, alhier, voor een terrein ter grootte van 0.63.66 ha, een bedrag van f 38.824, zulks onder de volgende voorwaarden: 1. de oplevering van de pachtvrij te maken grond zal geschieden na de oogst van de bolgewassen 1965/1966; 2. indien de betrokken grond na de teelt 1965/1966 eventueel weer zal worden verpacht zal de huidige pachtster in de gelegenheid worden gesteld deze grond te pachten; 3. in de ontpachting is niet begrepen het pachtrecht met betrek- king tot een gedeelte van een bloembollenschuur, voorheeh in eigendom toebehorend aan de erven J. C. van der Eijken, thans eigendom van de gemeente en de huur van het pand Kerk- laan 91, voorheen eigendom van de Stichting Huize St. Bavo, thans eigendom van de gemeente;

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 37