18 4e afd. 27 januari 1966 c. aan P. J. A. Hulsebosch, Aad van de Leeuwstraat 13 h, te Haarlem, voor een terrein ter grootte van 0.32.86 ha, alsmede een gedeelte van een bloembollenschuur, een bedrag van f 18.425,zulks onder de volgende voorwaarden: 1. indien de gemeente over de betrokken grond wenst te beschik- ken voordat de afkoopsom is uitbetaald, zal zij een rente ver- schuldigd zijn, berekend naar 5% per jaar, over het tijdvak tussen de ingebruikneming en de dag van uitbetaling van de afkoopsom; 2. het pachtvrij te maken gedeelte van de bloembollenschuur zal worden opgeleverd uiterlijk 30 september 1966; d. aan Th. Verdonkschot, Wilhelminaplein 5, alhier, voor een terrein ter grootte van ongeveer 0.33.06 ha, alsmede een gedeelte van een bloembollenschuur, een bedrag van f 37.000,zulks onder de volgende voorwaarden: 1. indien de gemeente over de betrokken grond wenst te beschik- ken voordat de afkoopsom is uitbetaald, zal zij een rente ver- schuldigd zijn, berekend naar 5% per jaar, over het tijdvak tussen de ingebruikneming en de dag van uitbetaling van de afkoopsom; 2. het pachtvrij te maken gedeelte van de bloembollenschuur zal worden opgeleverd uiterlijk op 30 september 1966 3. de reeds over het pachtjaar 1965/1966 betaaide pacht zal wor- den gerestitueerd; II. aan elk van de sub I vermelde afkopen tevens de volgende voorwaar- den te verbinden: 1. de overeengekomen afkoopsom zal uiterlijk op 15 april 1966 wor- den uitbet&ald; bij latere betaling zal de gemeente een rente verschuldigd zijn berekend naar 5% per jaar over het tijdvak van 15 april 1966 tot de dag van uitbetaling; 2. de betaling van de afkoopsom zal in ieder geval geschieden binnen een maand na het verkrijgen van de vereiste goedkeuringen op dit besluit; 3. indien en voor zover ten gevolge van de afkoop van de pachtrech- ten een hoger bedrag aan inkomsten-, vermogens- of vennoot- schapsbelasting zal worden geheven dan verschuldigd zou zijn geweest indien de afkoop niet zou hebben plaats gehad, zal dit door de inspecteur der belastingen te Haarlem vast te stellen nadelig verschil door de gemeente worden vergoed; 4. alle kosten vallende op de ontbinding van de pachtovereenkomsten zijn voor rekening van de gemeente. III. het totaal van de sub I vermelde afkoopsommen, derhalve f 143.249, ten laste van het grondbedrijf te brengen. Heemstede, 27 januari 1966. De Raad voomoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 38