4e afd. 27 januari 1966 21a en b GABANTIE GEI.DLENINGEN N.C.H.B. EN HUIZE ST. BAVO. Heemstede, 14 januari 1966. Aan de Raad, Het bestuur van de Stichting Nederlandse Centrale voor Huisvesting van Bejaarden, te Amsterdam, en het bestuur van de Stichting Huize ,,St. Bavo", alhier, hebben U gevraagd de tijdige betaling van rente en aflos- sing te garanderen terzake van door die stichtingen ten behoeve van de bouw van een bejaardentehuis te sluiten geldleningen, respectievelijk in totaal groot f 5.550.000,en 7.500.000, Zoals U bekend is, zal de Stichting Nederlandse Centrale voor Huis- vesting van Bejaarden een algemeen bejaardentehuis bouwen op een thans nog aan de gemeente in eigendom toebehorend terrein, gelegen aan het Heemsteeds Kanaal, ten noorden van de Bemard Zweerslaan. De stich- tingskosten van het eigenlijke tehuis met aanhorigheden, inclusief de algehele inrichting, worden blijkens de bij het verzoek overgelegde globale begroting geraamd op f 5.100.000,Daarbij komen nog de totale stich- tingskosten van de 15 woningen, welke bij het tehuis zullen worden ge- bouwd; deze kosten worden geraamd op f 450.000,Er wordt dus reke- ning gehouden met een investering van f 5.550.000, Het tehuis zal exclusief de 15 woningen o.m. bevatten 105 een- persoonskamers, 18 kleine tweepersoonskamers, 15 echtparenkamers, 20 personeelskamers en 5 ziekenkamers. Er is gerekend op 171 betalende bewoners. Verwacht wordt dat krachtens de Premie- en bijdrageregeling Woning- bouw 1960 een rijksbijdrage zal worden toegekend. Het r.k. bejaardentehuis, te bouwen op het terrein Overbos, aan de ver- lengde Burgemeester van Lennepweg, zai volgens de overgelegde stukken 154 appartementen tellen, waarin 180 bejaarden kunnen worden gehuisvest. De kosten van bouw en inrichting worden geraamd op rond f 8.500.000, De Stichting Huize „St. Bavo" beschikt over een eigen vermogen van 1.000.000,zodat f 7.500.000,geleend moet worden. Dit tehuis zal in de vrije sector worden gebouwd. Aangezien met de totstandkoming van de beide bejaardentehuizen ook een gemeentebelang gediend wordt, achten wij het gewenst dat de ge- vraagde garanties worden verleend. Wij stellen U voor hiertoe te besluiten en daaraan voorwaarden te verbinden welke in bijgevoegde ontwerp- besluiten zijn vermeld. Deze voorwaarden zijn gelijk aan die welke U indertijd o.m. hebt verbonden aan de garantie met betrekking tot het bejaardentehuis ,,Kennemeroord". In verband met de huidige overspannen kapitaalmarkt is het totale bedrag aan geldleningen die voor de gezamenlijke publiekrechtelijke lichamen in de provincie voor rente en aflossing worden gegarandeerd bij beschikking van de ministers van Financiën, Binnenlandse Zaken en Verkeer en Waterstaat d.d. 1 december j.I. zeer beperkt. Het is daarom niet mogelijk de garanties onmiddellijk voor de volle bedragen te doen gelden. Daar de beide stichtingen de volle benodigde bedragen niet onmid- dellijk zullen opnemen, is dit trouwens ook niet nodig. Wij stellen U der- halve voor mede te bepalen dat Uw besluiten tot het verlenen van de garanties pas in werking zullen treden nadat ons college daartoe een besluit zal hebben genomen, zulks met dien verstande dat de inwerking- treding voor elke garantie zal kunnen plaats hebben op verschillende tijd- stippen en voor verschillende geldleningen of voor gedeelten van de geld- lening(en). Wij zullen een besluit tot in werkingtreding uiteraard slechts

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 43