21 b 4e afd. 27 januari 1966 GARANTIE GELDLENING STICHTING HUIZE ST. BAVO. De Raad der gemeente Heemstede; g-elezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 14 januari j.l.; BESLUIT: I. onder afstanddoening van alle voorreehten en exceptiën, door de wet aan borgen toegekend, te waarborgen de tijdige betaling van rente en aflossing terzake van de door de Stiehting Huize St. Bavo, ge- vestigd te Heemstede, voor de bouw en inrichting van een bejaarden- tehuis op het terrein ,,Overbos" te sluiten geldlening(en) tot een totaalbedrag van f 7.500.000,welke de geldgever(s) geen rendement mag (mogen) geven dat meer dan een achtste procent hoger is dan het rendement van geldleningen welke tegelijkertijd worden aange- boden door de instellingen, genoemd in artikel 2 van de beschikking van de ministers van Financiën, Binnenlandse Zaken en Verkeer en Waterstaat d.d. 1 december 1965, nr. A5/14852, houdende toepassing van artikel 5, eerste Iid, van de Wet kapitaaluitgaven publiekrechtelijke lichamen, zulks onder de volgende voorwaarden en bepalingen: 1. geen vervreemding of bezwaring van de onroerende bezittingen van de Stichting zal plaats hebben dan met schriftelijke goedkeu- ring van burgemeester en wethouders. 2. de Stichting zal geen kapitaalsverplichtingen op zich nemen, dan met schriftelijke goedkeuring van burgemeester en wethouders. 3. besluiten van de Stichting tot: a. wijziging van de statuten; b. ontbinding van de Stichting; c. het voeren van rechtsgedingen, het aangaan van dadingen of het onderwerpen van geschillen aan scheidslieden mogen niet genomen worden dan met schriftelijke goedkeuring van burgemeester en wethouders. 4. de Stichting verplicht zich op eerste aanzegging van burgemees- ter en wethouders aan de gemeente het recht van eerste hypotheek te verlenen zulks onder de gebruikelijke bedingen waaronder die bedoeld in artikel 1223, lid 2, artikel 1230, lid 1 en artikel 1254, lid 2 van het Burgerlijk Wetboek en artikel 297 van het Wetboek van koophandel op de onroerende bezittingen van de Stichting. 5. vöör 1 december van elk kalenderjaar, voor het eerst vöôr 1 december van het jaar, voorafgaande aan dat waarin naar ver- wachting met de exploitatie van het tehuis een aanvang kan wor- den gemaakt en alsdan voor de periode lopende van de aanvang dezer exploitatie tot aan het einde van het desbetreffende kalen- derjaar zal de Stichting aan burgemeester en wethouders ter schriftelijke goedkeuring zenden een begroting van baten en lasten en van kapitaalsinkomsten en -uitg"aven, met uitvoerige memorie van toelichting, voor het volgende kalenderjaar. Indien burgemeester en wethouders bezwaren tegen de ingezonden be- groting hebben, zal de Stichting haar dienovereenkomstig wijzigen of gebruik maken van de onder 16 aangegeven mogelijkheid van beroep tegen de weigering der goedkeuring. Zonder schriftelijke toestemming van burgemeester en wethouders zullen geen uitga- ven worden gedaan waardoor de in de begroting vermelde bedra- gen worden overschreden. In die begroting zullen, voor zover mogelijk, als vergelijkingscijfers worden opgenomen, de werkeliike cijfers van het laatst verstreken boekjaar.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 48