23 2e afd. 24 februari 1966 2e WIJZIGING BEZOLDIGINGSVERORDENING AMBTENAREN 1965. Heemstede, 10 februari 1966. Aan de Raad, De Minister van Binnenlandse Zaken heeft ons in een circulaire van 23 december 1965, nr. AB 65/U 2555, in kennis gesteld met de bezoldigings- maatregelen, welke voor het rijkspersoneel per 1 januari 1966 worden ge- troffen. Bij deze circulaire werden nieuwe salarisschalen en inpassings- tabellen toegezonden. In de nieuwe salarisbedragen is geïncorporeerd de compensatie voor de huurverhogingen van 1960, 1962 en 1964. Verder zijn de salarissen verhoogd met: 1,8 voor een correctie van de trendverhoging over 1965 en 5 als een algemene salarisverhoging op basis van de te verwachten loonstijgingen bij de particuliere bedrijven, in welk percentage is be- grepen de huurcompensatie 1966 ad 1,25 Toelagen en salarissen voor nevenfuncties kunnen respectievelijk met 6,8 en met 12 worden verhoogd. Het maximum der diplomatoelage wordt verhoogd van 46,tot 52,per maand. Het minimum-loon voor personen van 24 jaar en ouder wordt opgetrok- ken van 478,90 tot 521,80 per maand. De Minister nodigt de gemeentebesturen uit voor het daarvoor in aan- merking komende gemeentepersoneel overeenkomstige voorzieningen te treffen. Aangezien alle in de bezoldigingsregeling voor het personeel dezer ge- meente opgenomen salarisbedragen zijn overgenomen uit de rijkssalaris- reeks, kan de vaststelling van nieuwe salarisschalen en -groepen op een- voudige wijze geschieden aan de hand van de bij de circulaire gevoegde inpassingstabellen. Van deze gelegenheid hebben wij gebruik gemaakt in schaal V van bij- lage A op te nemen de functie van bode-concierge A, ten einde een uitloop- mogelijkheid te creëren voor de in schaal III opgenomen functie van bode- concierge. De functie van opzichter A hebben wij overgebracht naar een nieuwe schaal. Deze schaal is verlengd met twee periodieke verhogingen. Het nieuwe maximum bedraagt /974,(/866,oud). Op deze wijze wordt een betere aansluiting verkregen bij het rijksopzichtersrangenstelsel. De in de verordening opgenomen toelagen zijn verhoogd overeenkomstig de richtlijnen, neergelegd in de ministeriële circulaire. Tensiotte hebben wij de in artikel 17, le lid, opgenomen kortingsbedragen wegens het genot van vrije woning van enkele dienstwoningen herzien in verband met de jongste huurverhoging. De commissie van overleg is omtrent de ontwerp-verordening gehoord. Het advies van deze commissie en voornoemde ministeriële circulaire liggen bij de stukken ter inzage. Wij stellen U voor tot vaststeiling van de 2e wijziging van de Bezoldi- gingsverordening Ambtenaren 1965 over te gaan en bieden U daartoe bij- gaand ontwerp-besluit aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 1