60 4e afd. 28 april 1966 BAANSPLITSING HERENWEG BIJ RIJNLAAN Heemstede, 20 april 1966. Aan de Raad, Zoals u bekend is levert het oversteken van de Herenweg bij de Rijnlaan vooral voor voetgangers en wielrijders vaak ernstig gevaar op. Met de Rijkswaterstaat is uitvoerig overleg gepleegd over de voorzieningen welke moeten worden getroffen om de veiligheid ter plaatse te vergroten. Als resultaat van dit overleg heeft de arrondissementsingenieur van de Rijks- waterstaat in het arrondissement Haarlem een plan bij ons ingediend dat voorziet in een splitsing van de rijbaan van de rijksweg over een afstand van ongeveer 85 m., waardoor ter weerszijden van de uitmonding van de Rijnlaan een vluchtheuvel kan worden aangelegd. Het trottoir aan de west- zijde moet in verband hiermede worden versmald. De kosten van het werk worden geraamd op 52.000,exclusief de kosten van de noodzakelijke verlegging, c.q. vernieuwing, van gas- en waterleiding, welke worden begroot op 35.000,Daar de wegwijziging voornamelijk van belang is voor het plaatselijk verkeer, meent voornoemde arrondissementsingenieur dat van eerstgenoemd bedrag de helft, derhalve 26.000,ten laste van de gemeente moet komen; de kosten van verleg- gen van leidingen komen geheel voor rekening van de gemeente. Tegen een en ander bestaan o.i. geen overwegende bezwaren. Wij stellen u voor met het plan akkoord te gaan en ten behoeve hiervan een krediet beschikbaar te stellen van 61.000,waarvan in verband met vernieuwing van leidingen 8500,ten laste van het gasbedrijf dient te komen en 9000,ten laste van het duinwaterbedrijf Een tekening en een uitgewerkte begroting liggen voor u ter inzage. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 20 april j.l. BESLUIT: a. burgemeester en wethouders ten behoeve van de baansplitsing van de Herenweg bij de Rijnlaan een krediet te verlenen van 61.000,waar- van 43.500,ten laste van de kapitaaldienst van de gemeentebegro- ting en 8500,en 9000,ten laste van de kapitaaldienst van respectievelijk het gasbedrijf en het duinwaterbedrijf b. het sub a genoemde bedrag ad 43.500,af te schrijven in 20 jaren. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. Heemstede, 28 april 1966. De Raad voomoemd, le voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 9