68 2e. afd. 26 mei 1966 3e WIJZIGING VAN DE UITKEBINGS- EN PENSIOENVEBORDENING WETHOUDEBS 1963. Heemstede, 4 mei 1966. Aan de Raad, Bij de wetten van 14 juli 1965, Stbl. 351, en van 6 januari 1966, Stbl. 4, is gewijzigd de wet van 1 augustus 1956, Stbl. 455, houdende de toekenning van een uitkering en een pensioen aan o.m. gewezen wethouders ener ge- meente, zomede van een pensioen aan hun weduwen en wezen. Aangezien de Uitkerings- en Pensioenverordening Wethouders 1963, welke werd vastgesteld in Uw vergadering van 26 september 1963, steunt op laatstgenoemde wet, is het gewenst deze verordening voorzover nodig aan de hiervoren genoemde wetswijziging aan te passen. De belangrijkste wijziging is wel de verbetering van de weduwenpensioe- nen door verhoging van het pensioenbedrag van 1.75 tot 2.2 per dienst- jaar. Voorts is een bepaling opgenomen, op grond waarvan de weduwen- pensioenen in het vervolg worden berekend naar de diensttijd, welke zou zijn vervuld als de overleden wethouder of gewezen wethouder zijn ambt tot de leeftijd van 65 jaar zou hebben bekleed. Uit deze wijziging vloeit automatisch een verbetering van de wezenpen- sioenen voort. In de wet is verder opgenomen een regeling, strekkende tot verzachting van de inbouwbepalingen voor het bodempensioen en wel in die gevallen, waarin de berekeningsgrondslag van het wethouderspensioen lager is dan 5000,zulks in navolging van een voor de ambtelijke pensioenen getrof- fen overeenkomstige maatregel. Deze regeling is niet uit de wet overge- nomen, omdat zowel de berekeningsgrondslagen van de reeds toegekende pensioenen als die van de nog toe te kennen pensioenen belangrijk boven dit grensbedrag uitgaan en zullen blijven uitgaan. Tenslotte zijn een aantal wijzigingen opgenomen, die betrekking hebben op enkele sedert de wijziging van de wet van 1 augustus 1956, Stbl. 455, bij de Pensioenmaatregelen 1963 aan het licht getreden technische onvol- komenheden en enige lacunes. Wij stellen U voor tot vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit over te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 13