2e afd. 26 mei 1966 53 BOUW TBANSFORMATORHUISJE JOSEF ISRAËLSPLEIN. Heemstede, 27 april 1966. Aan de Raad, De sterk gestegen belasting maakt het noodzakelijk in het district Leeuw en Hooft nieuwe voorzieningen te treffen ten behoeve van het handhaven van een goede elektriciteitsvoorziening. Het transformatorstation aan de P. de Hooghstraat bevat een 300 kVA transformatorde maximale belasting in 1964 bedroeg 258 kVA en in 1965 304 kVA, een stijging derhalve van 18 Het is te verwachten dat deze stij- ging zich zal voortzetten omdat steeds meer elektriciteit wordt afgenomen. Voor de komende winter moeten maatregelen worden getroffen. Het is niet mogelijk een transformator met een groter vermogen in het genoemde transformatorstation te plaatsen, omdat dit niet voor uitbreiding geschikt is. Bovendien ligt dit station bijzonder excentrisch in de wijk die van elektrische energie moet worden voorzien. De afstanden waarover de energie naar de woningen moet worden vervoerd, zijn daardoor groot en de spannings- en energieverliezen aanzienlijk. In de afgelopen jaren zijn reeds noodmaatregelen getroffen, ter opheffing van de klachten over onvoldoende spanning. De sterke stijging van de belasting gedurende de afgelopen winter en de te verwachten toeneming in de toekomst maken het noodzakelijk definitieve voorzieningen te treffen. Deze bestaan uit de bouw en inrichting van een nieuw transformatorstation. De configuratie van het laagspanningsnet en het stratenplan in Leeuw en Hooft zijn van dien aard dat de meest gewenste situatie wordt verkregen door de oprichting van het nieuwe station in het plantsoen van het Josef Israëlsplein. Er is wel getracht de bouw te verwe- zenlijken op particulier terrein in de onmiddellijke omgeving hiervan, doch deze pogingen zijn mislukt, omdat de eigenaren de vereiste medewerking niet wensten te verlenen. De kosten van de bouw en de inrichting van dit transformatorstation en de aansluiting daarvan op het laagspanningsnet en de koppeling aan het hoogspanningsnet worden geraamd op 62.000, Wij stellen U voor dit bedrag te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: aan burgemeester en wethouders ten laste van de kapitaaldienst der begro- ting van het elektriciteitsbedrijf een krediet van 62.000,ter beschikking te stellen voor de bouw en inrichting van een transformatorhuisje op het Josef Israëlsplein. Heemstede, 26 mei 1966. De secretaris, De Raad voornoemd, De-wTTOKsitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 1