75 4e afd. 26 mei 1966 lOe WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 11 mei j.l. met het advies van de commissie voor de strafverordeningen; BESLUIT: vast te stellen de volgende VERORDENING TOT WIJZIGING VAN DE ALGEMENE POLITIEVERORDENING (lOe wijziging) Artikel I. In artikel 9, eerste lid, wordt achter „22, lid 1" ingevoegd ,,24a". Artikel II. Na artikel 24 wordt een nieuw artikel ingevoegd, luidende: „Artikel 24a. 1. Het is de eigenaar, houder of gebruiker van een woonboot verboden daarmede ligplaats te hebben of ligplaats in te nemen, indien deze woon- boot of deze ligplaats in enig deel van het jaar geheel of ten dele zichtbaar is van een voor het publiek toegankelijke plaats. Onder woon- boot wordt te dezen verstaan elk schip, vlot of ander vaartuig, al of niet verbonden met caissons, uitsluitend of hoofdzakelijk, blijvend of tijdelijk, als woon- of nachtverblijf gebezigd of blijvend of tijdelijk tot woon- of nachtverblijf ingerieht of bestemd, ook indien dit vaartuig met een andere benaming wordt aangeduid of niet onmiddellijk voor het varen of voor vervoer te water is ingericht of geschikt is. 2. Het is de eigenaren van en de andere rechthebbenden op water en daaraan grenzende oevergronden verboden toe te laten dat een woon- boot, als bedoeld in het eerste lid, ligplaats inneemt of heeft in dat water of aan die gronden, indien deze woonboot of deze ligplaats in enig deel van het jaar geheel of ten dele zichtbaar is van een voor het publiek toegankelijke plaats. 3. Het bepaalde in het eerste en tweede hd geldt niet voor zover het in- nemen en hebben van een of meer ligplaatsen binnen de gemeente met dezelfde woonboot, c.q. het toestaan dat een of meer woonboten ligplaats innemen of hebben, in totaal niet langer duurt dan 72 uren per kalen- dermaand. 4. Het bepaalde in de voorgaande leden is niet van toepassing op woon- schepen in de zin van artikel 1 der wet op woonwagens en woonschepen (Stbl. 1918, 492), op schepen die met toestemming van de beheerder ligplaats innemen of hebben in de gemeentelijke jachthaven, noch op woonschepen in de zin van de Woonschepenverordening Noord-Holland, voorzover deze ligplaats innemen of hebben in een gedeelte der ge- meente waarop de verbodsbepalingen van die verordening van toepas- sing zijn." Heemstede, 26 mei 1966. De Raad voornoemd, e voorzitter, De secretans,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 32