V VVS 4e afd. 26 mei 1966 77 Ad 2. Het laatste geldt evenzeer voor het in het plan opgenomen per- ceelsgedeelte van de heer Bertels. Het door hem hedoelde deel van zijn tuin is gedeeltelijk bestemd voor eengezinshuizen, bebouwingsklasse A2 en voor de rest tot tuin bij die huizen. Uiteraard zal reclamant bij aankoop, c.q. onteigening van het benodigde deel van zijn grond volledig schadeloos worden gesteld. Overigens merken wij nog op dat het door hem bewoonde perceel c.a. in totaal 4606 m'-* groot is, waarvan siechts 880 m2 binnen de begrenzing van het plan valt; hij zal dus nog een zeer royale tuin over- houden. Ad 3. Het sub 2 vermelde, met uitzondering van de laatste zin, geldt eveneens voor de heer Sweerts; van zijn perceel, in totaal 2152 m2 groot, heeft de gemeente 1370 m2 nodig voor de realisering van het plan. Ad 4. Het bezwaar van de heer Hesseling is niet zozeer van planologische, dan wel van bosbouwkundige aard. Inderdaad zal volgens het ontwerp- plan de sloot achter de woningen Van Merlenlaan 2 tot en met 8 gedempt moeten worden; ter plaatse is een plantsoen gedacht met een wandelpad. Het is zeer goed mogelijk een passende aansluiting te maken tussen de bestaande bosrand langs de sloot en het geprojecteerde pad. Door oordeel- kundig snoeien kunnen verminkingen aan bomen en struiken zeker worden voorkomen. Voorts is het de bedoeling vöôr de meidoorns in de tuin van reclamant een lage beplanting aan te brengen op zodanige wijze dat de bomen niet aan het gezicht worden onttrokken, doch daarentegen juist in het geheel worden opgenomen. Ad 5. Daar de Gebr. Van der Weiden hun bezwaarschrift niet aan Uw Raad hebben gericht, dienen zij hierin niet-ontvankelijk te worden ver- klaard. Overigens merken wij ten aanzien hiervan nog op dat bij akte van 25 maart 1948 door de gemeente aan C. van der Weiden de bevoegdheid is ver- leend om op de bij hem in erfpacht zijnde grond, waarvan de gemeente eigenares is, negen arbeiderswoningen te bouwen. Dit is een burgerrechte- lijke overeenkomst, welke ook langs burgerrechtelijke weg kan worden ge- wijzig'd. Afgezien hiervan past de bouw van negen arbeiderswoningen ter plaatse in het geheel niet in de stedebouwkundige opzet van het plan. Wij stellen U derhalve voor de bezwaarschriften van de onder 1 tot en met 4 genoemde reclamanten ongegrond te verklaren en de sub 5 vermelde reclamanten in hun bezwaar niet ontvankelijk te verklaren. De Provinciale Planologische Commissie heeft tegen het ontwerp, zoals dat ter inzage heeft gelegen, als bezwaar aangevoerd, dat door de vrij hoge en lange flatgebouwen rondom de bestaande Provinciënbuurt deze buurt teveel wordt afgesloten. Naar aanleiding hiervan hebben wij het plan met instemming van de commissie zodanig gewijzigd dat door verkorting van de natgebouwen en een andere opstelling met name aan de zuidkant van de Provinciënbuurt meer openheid ontstaat. In aanmerking nemende dat dit geen principiële wijziging van het ontwerp betekent en dat door de wijzi- gmg geen particuliere belangen worden geschaad, behoeft o.i. niet opnieuw tot ter-visielegging te worden overgegaan. ,.0n„c!eî' mededeling dat een exploitatiebegroting en een ontwerp-grond- m^tekaart voor U ter inzage liggen, geven wij U in overweging het plan ,,yan Merlenlaan-Kerklaan" vast te stellen overeenkomstig de gewijzigde tekenxng 4.40E.4 en de daarbij behorende voorschriften. Een ontwerp-besluit bieden wrj U daartoe aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 36