122 2e Afd. 27 oktober 1966 LEERMIDDELEN ST. JOZEFSCHOOL. Heemstede, 5 oktober 1966. Aan de Raad, Het bestuur van de „Stichting R.K. Onderwijs Heemstede" heeft onder dagtekening van 1 september 1966 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de aanschaffing van leermiddelen voor de St. Jozefsehool aan de Herenweg 103. Het aantal leerlingen van het 2e leerjaar is toegenomen tot 55, terwijl voor 40 leerlingen boeken en leermiddelen aanwezig zijn. Enkele leesboeken zijn niet meer te verkrijgen, zodat hiervoor andere boeken behoren te worden aangeschaft. Het bestuur raamt de totale kosten op /1140,70; te zijner tijd zullen die kosten ingevolge de wettelijke bepalingen aan onze beoordeling worden onderwerpen. Wij zijn van mening, dat het bestuur terecht een beroep op de toepassing van artikel 72 en volgende van genoemde wet heeft gedaan en dat bij inwilliging van de aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden. Mitsdien stellen wij U voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit de aanvraag in te willigen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 1 september 1966 van het bestuur van de „Stichting R.K. Onderwijs Heemstede", alhier, om beschikbaarstelling van de nodige gelden uit de gemeentekas voor de aanschaffing van leermid- delen ten behoeve van de St. Jozefschool; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920; Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de aanvrage in te willigen. Heemstede, 27 oktober 1966. De Raad voornoemd,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 15