129 2e afd. 27 oktober 1966 GAS- EN WATERVOOKZIENING BESTEMMINGSPLAN VAN MERLENLAAN-KEKKLAAN Heemstede, 19 oktober 1966. Aan de Raad, Bii besluit van 26 mei 1966, no. 64 verleende uw raad een krediet ten beboeve van de elektriciteitsvoorziening in het eerste gedeelte van het bestemmingsplan van Merlenlaan-Kerklaan. Uiteraard zal in verband met de woningbouw ter plaatse ook uitbreidmg dienen te worden gegeven aan de hoofdleidingnetten voor gas en water. De uitbreiding van het gasbuizennet, waarvoor wij thans een krediet aan uw raad vragen, betreft alleen de leiding voor lage druk met diverse aan- sluitingen aan het in de omgeving liggende bestaande net. T z t zal dit plaatselijke net, in verband met de te verwachten toeneming van het gasverbruik o.a. voor blokverwarming nog apart gevoed moeten worden vanuit een nieuw aan te leggen voedingleiding voor hoge druk. Het onder hoge druk aan te voeren aardgas zal in een reduceerstation een drukverlaging ondergaan tot 25 m.bar en onder deze werkdruk în het lage-druknet geïnjecteerd worden. Het gasreduceerstation zal niet alleen dienstig kunnen zijn voor de nieuwbouw in het centrumplan doch tevens voor verbetenng van de gastoevoer naar de rondom dit plan gelegen bebouwing. De gasleiding voor hoge druk en het gasreduceerstation vormen een onderdeel van een algemeen plan ter vergroting van de distributiecapaciteit van het gasbuizennet, die met het oog op de te verwachten grote toeneming van het gasverbruik noodzakelijk zal zijn. Dit plan wordt thans m overleg met het gasinstituut opgesteld. Een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de realisering van het plan zal uw raad binnen niet te lange tijd bereiken. Thans gaat het om de leidingaanleg, zoals die op de bij de stukken voor u ter inzage liggende tekening is aangegeven. Een specificatie der kosten is mede bijgevoegd. Het ligt in de bedoeling om voor het gasbuizennet waarm de werkdruk 25 m.bar zal bedragen P.V.C.-buizen te gebruiken, terwijl voor de water- leidinebuizen asbestcement als materiaal gekozen zal worden. Voor de uitbreiding van het gasbuizennet zal f 77.000,nodig zijn en voor die van het waterleidingnet f 72.850, Wij stellen u voor ons door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit deze bedragen ter beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 35