4e afd. 24 november 1966 j 4^5 AANVULLEND KKEDIET STIOHTING POLITIEBUREAU. Heemstede, 10 ncvember 19G6. i Aan de Raad, Ten behoeve van de bouw en inrichting van het politiebureau verleende U kredieten tot een totaalbedrag- van 1.856.600,(raadsbesluiten d.d 30 juni 1960 no. 96: f 5.000,—; 29 juni 1961, no. 84: f 800.000,—; 9 oktober 1963, no. 105: /810.000,en 29 oktober 1964, no. 128: /241.600, Verder v/erd bij laatstgenoemd besluit nog een bedrag van 5.705, zijnde de waarde van het deel der betrokken grond dat reeds op de alge- mene dienst van de gemeentebegroting was geboekt, bij de stichtingskos- ten gevoegd. De totale stichtingskosten werden derhalve geraamd op /1.862.305,—. Nu het gebouw in het begin van dit jaar in gebruik is genomen en de afrekeningen van de stichtingskosten nagenoeg geheel hebben p'aats gehad, is gebleken dat de raming zal worden overschreden met een bedrag van 168.194,24. Een specificatie van dit bedrag is bij de stukken voor u ter inzage gelegd. Hieruit blijkt dat een groot deel van de overschrijdingen, o.m. betrekking hebbend op de hogere aanneemsommen van de technische installaties, door ons college tijdig is goedgekeurd. Een ander gedeelte is een gevolg van de uit het bestek voortvloeiende risicoverrekeningen tengevolge van wijzigin- gen in lonen en sociale lasten, terwijl voorts de post ,,toezicht" is over- schreden als gevolg van salarisverhogingen en van de langere bouwtijd dan waarop gerekend was. Met een en ander is een bedrag van 90.433, gemoeid geweest. De rest van de overschrijdingen heeft voornamelijk betrekking op meer- werk van de aannemer van het bouwwerk. Zoals blijkt uit de mede voor U ter inzage gelegde nota van meer- en minderwerk is het eindbedrag van deze nota samengesteld uit een groot aantal over het algemeen vrij kleine bedragen. Wij wijzen hierbij in het bijzonder op de posten welke in het bestek verrekenbaar zijn gesteld, zoals de te verwerken hoeveelheid beton- ijzer e.d.: volgens de nota is aanzienlijk meer betonijzer verwerkt dan ge- raamd was, waarmee 20.741,gemoeid was. Bij de beoordeling van de overige meerwerk-voorzieningen, welke even zovele verbeteringen van het gebouw tot gevolg hebben gehad, dient men °.i. te bedenken dat het hier ging om een openbaar gebouw waaraan vele speciale eisen moeten worden gesteld en dat door geen enkele architect veelvuldig wordt ontworpen. Bij vrijwel elke bouw blijkt meerwerk nood- zakelijk te zijn omdat men bij de uitvoering tot de conclusie komt dat men bepaalde onderdelen beter anders kan uitvoeren dan bij het opmaken van het bestek was voorzien; dit is bij een gebouw als een politiebureau in sterkere mate het geval. In dit licht bezien en mede gelet op de totale stichtingskosten is de overschrijding relatief niet hoog te achten. Wij stellen u derhalve voor ten behoeve van de bouw en inrichting van het politiebureau een aanvullend krediet van rond 168.195,beschikbaar te steilen. Verder geven wij U in overweging het totale krediet ad 2.030.500,te doen afschrijven zoals in bijgevoegd ontwerp-besluit is aangegeven.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 33