2e Afd. 15 december 1966 reikend zijn om de met ingang van 1 januari 1967 te verwachten salaris- verhoging op te vangen. Er zal dan ook rekening mede dienen te worden gehouden, dat aan een verhoging van de tarieven voor elektriciteit moeilijk te ontkomen zal vallen. Zoals gebruikelijk zijn achter elke bedrijfsbegroting de kapitaalsobjecten opgesomd, waarvoor in het begrotingsjaar uitgaven zullen moeten worden gedaan, voor zover achter de genoemde objecten reeds bedragen zijn geraamd, hebben deze betrekking op normaal te achten uitbreidingen dan wel zijn zij bestemd voor doeleinden, waarvoor in het verleden reeds kredie- ten door uw raad werden verleend. Deze bedragen belopen in totaal voor het Gasbedrijf 46.000, Duinwaterbedrijf 41.000, Elektriciteitbedrijf 90.000, Voor onvoorziene uitbreidingen is in deze bedragen begrepen voor het Gasbedrijf 10.000,en voor het Elektriciteitsbedrijf 40.000,waarvan 20.000,voor uitbreiding van de straatveriichting. Deze bedragen zijn bestemd voor kleine objecten, welke in de loop van het begrotingsjaar tot uitvoering behoren te worden gebracht en waarvoor het nu niet nodig zal zijn daarvoor een krediet aan uw raad te vragen. Kapitaalsultgaven mogen volgens de richtiijnen van Gedeputeerde Staten niet in de primitieve begroting worden opgenomen, doch wel in een begro- tingswijziging, die tegelijk met deze door de raad wordt vastgesteld. Openbare Werken In de begroting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven zijn memorie- posten opgenomen voor de aanschaffing van een los- en laadkraan voor een vrachtauto en van een 2e hands bestelauto. Binnenkort zullen u hier- voor de nodige kredieten worden gevraagd. Heemsteedse Sportparken Ondanks een voorgenomen verhoging der toegangsgelden voor het zwem- bad, die de ontvangsten voor het zwembad met rond 58.000,zullen doen stijgen, onderging de raming van het exploitatietekort van het bad nog een verhoging ten opzichte van 1966 met rond 5.000, Mede als gevolg van de ingebruikneming van het instructiebad zal volgens de ramingen in de begroting 37.000,meer aan salarissen en sociale lasten dienen te worden uitgegeven. Voorts namen rente en af- schrijving op het door de gemeente verstrekte kapitaal hierdoor toe met rond 27.000,—. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 10