2e Afd. 15 december 1966 HOOFDSTUK XIV Het rente-omslagpercentage moest andermaal worden verhoogd en wel van 5 tot 5%. De hoge rentepercentages, waartegen de laatste tijd kasgeld voor de financiering van kapitaalsuitgaven moest worden opgenomen, zijn aan deze verhoging debet. Er zal een wijziging komen in het pensioenpremieverhaai. Dit bedraagt t-hans 7.9 van de bijdragegrondslag. Met ingang van 1 januari 1967 zai op bijdragegrondsiagen tot 4.000,— geen verhaal worden toegepast, doch 10 van hetgeen deze grondsiag meer bedraagt dan f 4.000,Deze maatregel zai de gemeente ongeveer 1 van de totale salarissom kosten ofwel rond f 30.000,Hiermede is in de begroting nog geen rekening gehouden. Verwacht mag worden, dat de gemeenten hiervoor een compen- satie zullen ontvangen in de vorm van een verhoging der aigemene uitke- ring uit het gemeentefonds. Gas-, Duinwater- en Elektriciteitsbedrijven De geraamde winsten/verliezen dezer bedrijven bedragen: 1966 1967 Gasbedrijf veriies 21.500,winst f 90.000, Duinwaterbedrijf winst 4.000,winst f 7.000, Elektriciteitsbedrijf winst 76.000,winst 3.000, Met betrekking tot de geraamde winst van het gasbedrijf wordt opge- merkt, dat deze in wezen veroorzaakt wordt door de te lage afschrijving op de kosten van de omschakeling van stadsgas op aardgas. Bij afschrij- ving met gelijke bedragen gedurende 20 jaar zou deze rond 125.000, hebben moeten bedragen, thans wordt hiervoor 5.360,74 geraamd. Vorig jaar werd n.l. besloten, in verband met de onmogelijkheid om anders tot een sluitende exploitatie te komen, de afschrijving gelijke tred te doen houden met de stijging van de omzet van het aardgas. Het zou in de rede hebben gelegen, om, nu een winst kon worden geraamd, deze in de eerste piaats te benutten voor extra-afschrijving op de aardgasinves- tering. Gezien de eerder gereleveerde grote kapitaalsuitgaven, waarvoor de gemeente zich in het begrotingsjaar in verband met de aardgasdistributie nog gesteld zal zien, geven wij er de voorkeur aan de winst te reserveren voor deze uitgaven. Overigens zulien wij de ontwikkeling met betrelrking tot de omzet van het aardgas nauwlettend voigen en zodra de mogelijkheid hiertoe aanwezig is uw raad voorstellen doen tot wijziging der tarieven. De saiarissen van de technische en administratieve ambtenaren der gas-, duinwater- en eiektriciteitsbedrijven worden over de drie bedrijven verdeeld naar rato van het aantal geplaatste meters. Dit is een vrij onzuivere maat- staf en in feite wordt hierdoor het duinwaterbedrijf te zwaar belast. Voor de ramingen in de begrotingen voor een volgend dienstjaar zal naar een betere verdeelsleutel worden gezocht. In de begroting voor het duinwaterbedrijf is nog geen rekening gehouden met de kosten van de fluoridering van het drinkwater. Zoals u bekend is ziet het gemeentebestuur van Amsterdam voorlopig geen mogeiijkheid hiermede een begin te maken in verband met de investeringsmoeilijkheden. De voor het elektriciteitsbedrijf geraamde winst is, zoals hierboven reeds werd vermeld, teruggeiopen tot /3.000,Hogere kosten van onderhoud, stijging der salarissen, vermeerdering van de afschrijvingslast als gevolg van investeringen ten behoeve van het laag- en hoogspanningskabelnet, aismede de verhoging van het rente-omsiagpercentage zijn de oorzaak van deze teruggang. Het thans voor winst geraamde bedrag zal vermoedelijk zelfs niet toe-

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 9