6e afd. 26 januari 1967 PRESENTIEGELD VOOR LEDEN VAN DE STEMBÜREAUX Heemstede, 14 december 1966. Aan de Raad, Bij uw besluit van 29 maart 1956, no. 43 werd bepaald, dat aan elk lid van een stembureau voor de verkiezingen van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en de Gemeenteraad een pre- sentiegeld wordt uitgekeerd van 1,50 per uur met een maximum van 15,per dag. Sedertdien zijn de presentiegelden voor het bijwonen van vergaderingen van uw raad en van commissievergaderingen regelmatig verhoogd, terwijl m de omliggende gemeenten ook de presentiegelden voor leden'van de stembureaux regelmatig zijn herzien. Wij zijn van mening, dat de bestaande vergoeding, gelet op een zittings- duur van de stembureaux van ongeveer 14 uur per dag, niet langer in overeenstemming is met hetgeen voor dit werk redelijk mag worden geacht Wij stellen u derhalve voor het presentiegeld voor de leden van een stembureau te verhogen van f 1,50 per uur tot f 3,per uur met een maximum van 25,per dag. Een ontwerp-besluit, waarin deze regeling is neergelegd, bieden wij u hierbij ter vaststelling aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 14 december 1966- gelet op artikel E 3 der Kieswet; BESLUIT: 1. in te trekken zijn besluit van 29 maart 1956, no. 43; 2. aan elk lid van een stembureau voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, de Provinciale Staten en de Ge- meenteraad, toe te kennen een presentiegeld van 3,— per uur een "u.r voor een geheel gerekend voor elk uur, dat het lidmaatschap van het stembureau wordt vervuld in het tijdvak tussen de aanvang en het emde der werkzaamheden 3. te bepalen dat het onder 2 genoemde presentiegeld een bedrag van per lid per dag niet mag overschrijden. Heemstede, 26 januari 1967. De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 15